Najdroższym rynkiem mieszkaniowym w Polsce niezmiennie od wielu lat jest Warszawa, jednakże Trójmiasto niewiele jej pod tym względem ustępuje. Z drugiej strony nowe mieszkania w Gdyni powstają niczym grzyby po deszczu.

Gdynia – ze względu na dynamiczny rozwój ekonomiczny i gospodarczy – jest rynkiem bardzo atrakcyjnym dla inwestorów, co znajduje przełożenie na sytuację na rynku mieszkaniowym. Na nowe mieszkania w Gdyni zapotrzebowanie jest ogromne – pomimo cen, które od kilku lat systematycznie rosną, odnotowując największy wzrost w 2018 r.

Luksusowe mieszkania od dewelopera w Gdyni

Jednym z kluczowych trendów na pierwotnym rynku mieszkaniowym w Gdyni jest realizowanie inwestycji z zakresu luksusowych apartamentów. Tego typu nowe mieszkania w Gdyni znajdują nabywców zarówno wśród zamożnych Polaków, jak i klientów z Niemiec oraz Skandynawii. To jeden z ważniejszych czynników wpływających na wzrost cen nieruchomości w Trójmieście.

Rodzinne osiedla

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się mieszkania od dewelopera w Gdyni przeznaczone dla rodzin. Doskonałymi przykładami takich inwestycji są m.in. Plac Unii, Wiczlino-Ogród czy Sokółka Zielenisz – to projekty realizowane przez dewelopera Hossa. Charakteryzują się m.in. atrakcyjnymi i świetnie skomunikowanymi z pozostałymi częściami miasta lokalizacjami.

Lokale na wynajem

W ok. 40 proc. przypadków mieszkania od dewelopera w Gdyni kupowane są na wynajem – to niezwykle dochodowy biznes, który zwłaszcza w dużych miastach generuje niemałe zyski.

Mieszkanie za gotówkę

Kupując nowe mieszkania w Gdyni, ok. 60 proc. klientów płaci gotówką. Jest to trend utrzymujący się w całym kraju i świadczący o tym, że Polacy bogacą się – w mniejszym niż dotychczas stopniu muszą posiłkować się kredytami hipotecznymi. W 2020 r. mieszkania od dewelopera w Gdyni mogą potanieć – w każdym razie ich ceny powinny się ustabilizować. Szacuje się, że do 2021 r. Gdynia wzbogaci się o ponad 3 tysiące nowych lokali mieszkaniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.