Najlepszy pomysł na biznes w 2018 roku i nadchodzących latach? Założenie sklepu internetowego! Podpowiadamy, razem z pomocą specjalistów jak założyć dochodowy sklep internetowy, który odniesie sukces.

Funkcjonowanie

Sprzedaż przez internet jest w dzisiejszych czasach powszechnym zjawiskiem. Dziś kupowanie w internecie jest bezpieczne, tańsze i wygodne. Chyba wszyscy znają plusy zakupów przez internet, prawda?

Dla wielu osób prowadzenie sklepu internetowego stało się sposobem na zarabianie na życie, a dla niektórych na wspomaganie swojego budżetu. Czy nasz biznes obejmuje budżet na kilkadziesiąt tysięcy, czy sprzedajemy własne, drobne rękodzieło, obrazy czy fotografie, skupmy się na jego odpowiednim funkcjonowaniu.

Wybór dziedziny

Być może już od dawna kiełkował w tobie pomysł na to, co chciałbyś sprzedawać. Pamiętaj, decydując się na dany asortyment musisz mieć na niego pomysł i grupę docelową. Najpierw powinieneś przeprowadzić badania marketingowe, które pozwolą ci na sprawdzenie potrzeb konsumentów na twój produkt.

Blisko połowa polskich internautów robi zakupy w sieci, a sklepów jest już ponad dwadzieścia tysięcy. Dlatego zorientuj się, jak możesz wśród nich się wyróżnić i wstępnie oszacuj koszty.

Zakładanie strony i domeny

Nazwa strony i sama strona internetowa to najważniejszy obszar twojego nowego biznesu. Wymyślając nazwę nie kieruj się jednak modą językową, która za jakiś czas może okazać się niezrozumiała. Przede wszystkim musi być krótka i wstępnie sugerować, z jakimi produktami lub usługami klient będzie miał do czynienia. Z zakładaniem i prowadzeniem domeny wiążą się niewielkie koszty roczne.

Co przyciągnie twoich pierwszych klientów? Atrakcyjny branding oraz jasna, przejrzysta strona internetowa z intuicyjną obsługą. Zamiast wysilać się i myśleć, w ramach poszukiwań najlepszego hostingu możesz jednocześnie poszukać firmy, która oprócz niego zaoferuje stworzenie witrynę twojego sklepu. Witryna powinna prezentować się atrakcyjnie nie tylko na ekranie komputera, ale również powinna świetnie działać jako aplikacja mobilna. Wiążą się co prawda z tym dodatkowe koszty, jednak warto, naprawdę! Wiele osób nie korzysta już zupełnie z klasycznych komputerów, działając na tabletach i smartfonach.

Co jeszcze musisz zrobić, aby odnieść sukces?

Aby odnieść sukces, musisz przedstawiać swój towar w atrakcyjny i realny sposób. Opisuj wszystkie funkcje oraz zalety, jednak nie ukrywaj wad. Jeśli źle idzie Ci z pisaniem, zatrudnij profesjonalnego copywritera do pomocy.

Kolejną ważną rzeczą jest klient, który musi zechcieć wracać do twojego sklepu. Wymiana towaru, przeprosiny czy rabat powinny na stałe wejść do twojego słownika. Dodatkowo zainwestuj w dobrego kuriera, który szybko dostarczy paczki do klientów. Na koniec zaproś klienta do wystawienia opinii o twoim sklepie i gotowe! Teraz już możesz działać.

One Reply to “Jak założyć skuteczny i dochodowy sklep internetowy?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.