Artykuł sponsorowany.

Jako wykonawca, który w swojej codziennej pracy ma do czynienia z ocieplaniem domów, powinieneś zwrócić uwagę na materiały gwarantujące komfort pracy oraz zwiększone bezpieczeństwo dla zdrowia. Jednym z ważnych aspektów jest brak pylenia podczas przygotowywania masy szpachlowej, który możesz osiągnąć dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii produktowej. Dowiedz się więcej na ten temat!

Z tekstu dowiesz się:

  • jaki system ocieplenia wybrać, aby zyskać możliwość przygotowywania masy szpachlowej bez pylenia,
  • dlaczego bezpyłowa masa szpachlowa jest przyjazna dla środowiska,
  • jakie inne zalety posiada system ocieplenia Caparol Capatect Longlife.

Ocieplenie domu bez pylenia w trakcie przygotowywania masy szpachlowej jest możliwe! Dzięki zastosowaniu technologii DUST FREE mineralna masa szpachlowa w systemie Capatect Longlife to rozwiązanie bezpieczniejsze dla Twojego zdrowia i dla środowiska.

System ocieplenia a komfort pracy wykonawcy

Z pewnością nie raz przekonałeś się na własnej skórze, że wdychanie pyłu podczas przygotowywania masy szpachlowej nie jest niczym przyjemnym. Co więcej, w dłuższej perspektywie może ono prowadzić do problemów zdrowotnych. Oczywiście istnieją elementy odzieży roboczej, które pomagają chronić drogi oddechowe przed pyłem, ale jeśli chcesz zrobić dla swojego zdrowia jeszcze więcej, warto wybrać odpowiednie produkty.

Postaw na system ocieplenia Caparol Capatect Longlife, który zawiera masę klejowo-szpachlową Capatect X-TRA 300, wyprodukowaną w innowacyjnej, bezpyłowej technologii DUST FREE. To właśnie dzięki niej masa nie pyli podczas przygotowywania, czyli w momencie przesypywania z worka do pojemnika w celu zmieszania z wodą. X-TRA 300 tworzy niewielką chmurę pyłu, która pojawia się na zaledwie kilka sekund, podczas gdy w przypadku zwykłej masy szpachlowej jest ona znacznie większa i utrzymuje się przez kilkadziesiąt sekund.

Systemy ociepleń ścian zewnętrznych a wpływ na środowisko

Stawiając na system ocieplenia Caparol Capatect LongLife z masą szpachlową wyprodukowaną dzięki innowacyjnej, bezpyłowej technologii DUST FREE, możesz mieć pewność, że wybierasz produkt przyjazny dla środowiska w stopniu znacznie większym niż zwykłe produkty tego typu. To aspekt ważny dla wielu inwestorów, który z pewnością warto przedstawić im na etapie ustalania materiałów, które wykorzystasz do wykonania ocieplania domu.

Bezpyłowa masa szpachlowa w systemie ociepleń – inne zalety

Bezpyłowa masa klejowo-szpachlowa Capatect XTRA-300 jest nie tylko komfortowa w przygotowaniu i przyjazna dla zdrowia oraz środowiska. To zaprawa ogólnego przeznaczenia zgodna z normą EN 998-1, która dodatkowo posiada następujące zalety:

  • została wzmocniona włóknem węglowym, co gwarantuje odporność na uderzenia 30 J (w zależności od budowy systemu),
  • jest wysoce przepuszczalna dla pary wodnej oraz hydrofobowa – więc doskonale nadaje się do zastosowania w strefie cokołowej,
  • bardzo łatwo się ją aplikuje, ponieważ posiada wysoką wstępną przyczepność do podłoża.

System ociepleń Caparol Longlife – trwałość na lata

Caparol Capatect Longlife to system ocieplenia, który oprócz zastosowania bezpyłowej technologii DUST FREE ma wiele innych zalet. Przede wszystkim zapewnia doskonałą izolację termiczną, dzięki czemu redukuje straty ciepła w budynku. W efekcie ogrzewanie domu staje się mniej kosztowne, a temperatura w pomieszczeniach jest utrzymywana na stabilnym poziomie. Ponadto system ten jest odporny na warunki atmosferyczne, co gwarantuje długotrwałą ochronę przed wilgocią i szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Jest też łatwy w montażu i wyjątkowo trwały, co zapewnia długoletnią ochronę domu przed utratą ciepła.

To zestaw cech, które z pewnością przekonają do systemu ocieplenia Capatect Longlife zarówno Ciebie, jak i inwestora, który zlecił Ci wykonanie ocieplenia domu!

Wiesz już, jakie systemy elewacyjne wybrać, jeśli zależy Ci na połączeniu komfortu pracy, trwałości materiałów i ich znikomego wpływu na środowisko. Poleć inwestorowi ocieplenie Caparol Capatect – oprócz wersji Longlife masz jeszcze do dyspozycji system Classic oraz Carbon, o których przeczytasz więcej na stronie internetowej Caparol.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.