Duża część mieszkań w Warszawie kupowana jest z myślą o najmie. Największym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości w atrakcyjnych lokalizacjach – w tym na Woli. Aby lokal przyniósł spodziewane korzyści, należy mieć na uwadze parę istotnych kwestii.

Nowe mieszkania na Woli – dlaczego warto?

Wola to jedna z najlepszych lokalizacji w Warszawie – sąsiaduje bezpośrednio nie tylko ze Śródmieściem, ale również z Ochotą, Bemowem, Żoliborzem oraz Włochami. Jest także znakomicie skomunikowana z pozostałymi częściami miasta, więc łatwo się stąd wszędzie dostać – zwłaszcza do ścisłego centrum. Mieszkańcy mają znakomity dostęp do placówek kulturalnych i oświatowych, sklepów i punktów usługowych. Powstają tu bardzo nowoczesne i funkcjonalne osiedla zapewniające liczne udogodnienia, co przekłada się na zwiększenie komfortu życia.

Nowe mieszkanie na wynajem – co kupić, aby nie żałować?

Decydując się na kupno mieszkania na wynajem, należy przede wszystkim zapoznać się z ofertą wybranego dewelopera. Wola jest na tyle atrakcyjnym miejscem, że sporo osób właśnie tu szuka mieszkania do wynajęcia. Eksperci z firmy deweloperskiej Ronson przypominają, że w omawianym kontekście niebagatelne znaczenie ma metraż nieruchomości. Spora część najemców zainteresowana jest kawalerkami lub niedużymi mieszkaniami dwupokojowymi. Na ogół im większe mieszkanie, tym trudniej je wynająć, niemniej wcale nie musi być to regułą. Trzeba po prostu się zastanowić, do kogo będzie adresowana oferta najmu – rodzin z dziećmi, singli, studentów, turystów czy może do osób przyjeżdżających do Warszawy w ramach podróży służbowych. Oprócz tego koniecznie należy uwzględnić kwestie związane z eksploatacją lokalu – chodzi tutaj głównie o czynsz. Liczy się poza tym standard nieruchomości. Nabywcy mają tu dwie podstawowe opcje do wyboru. Pierwszą z nich jest mieszkanie w stanie deweloperskim (czyli surowym – do wykończenia na własną rękę), a drugą lokal wykończony pod klucz. W przypadku gotowych mieszkań istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o pakiety wykończeniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.