Coraz częściej zdarza się, że przenosimy swoją pracę z firmy do domu. Warto więc zadbać o to, aby we własnych czterech kątach utworzyć wygodne i funkcjonalne miejsce do pracowania. Podpowiadamy, jaki sprzęt elektroniczny jest niezbędny do zbudowania domowego biura, które nie będzie niczym odbiegało od tego dostępnego w firmie.

Komputer stacjonarny czy notebook – który wybrać?

Obowiązkowym wyposażeniem każdego biura domowego musi zostać komputer. To właśnie na nim wykonujemy zdecydowaną większość prac, które powierza nam pracodawca. To z poziomu komputera właśnie zarządzamy swoją firmą lub kontaktujemy się z potencjalnymi klientami. Przewagą notebooka nad komputerem stacjonarnym jest jego mobilność. Decydując się na stacjonarkę, musimy wiedzieć, że komputer ten będzie nierozłącznym elementem naszego domowego biura. Wybierając notebook mamy możliwość przemieszczania się pomiędzy domem, biurem firmowym i miejscami, w których umówieni jesteśmy na biznesowe spotkanie z klientem. Po stronie zalet należy również zapisać kwotę, jaką musimy wydać na laptopa. W porównaniu do komputerów stacjonarnych otrzymujemy stacje robocze w przystępnej cenie, których podzespoły zadowalają każdego użytkownika.

Kwotę na zakup odpowiedniego notebooka możemy jeszcze zdecydowanie zmniejszyć. Wystarczy, że zdecydujemy się na tanie laptopy poleasingowe Lenovo lub innych wiodących producentów. Ogromną zaletą tego typu sprzedaży jest możliwość nabycia wydajnych stacji za bardzo małe pieniądze. Lenovo ThinkPad poleasingowy to jeden z najpopularniejszych segmentów komputerów biznesowych na świecie. Charakteryzuje się wydajnością i niską wartością. Na stronie https://rnew.pl/pl/menu/laptopy/popularni-producenci/lenovo-186.html możemy znaleźć laptopy poleasingowe Lenovo w najkorzystniejszej cenie.

Stacjonarka lub notebook to nie wszystko. Warto kupić drukarkę!

Tani laptop Lenovo, stacja od Della lub komputer stacjonarny innego producenta to jednak nie wszystkie obowiązkowe sprzęty, w jakie warto wyposażyć domowe biuro. Zalet posiadania pod ręką drukarki jest bardzo wiele. Często zdarza się, że jesteśmy zmuszeni do wydrukowania materiałów pomocniczych, notatek, prezentacji czy nawet umowy dla klienta, za które płacimy dodatkowe pieniądze w pobliskim punkcie ksero. Drukarka w domowym biurze to bardzo duży komfort. Warto zainteresować się urządzeniami wielofunkcyjnymi. Oferują one nie tylko możliwość druku, ale również skanowania i kopiowania.

Jaki rodzaj drukarki wybrać? Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem wydaje się drukarka atramentowa. Podstawowe urządzenie tego typu możemy kupić już za nieco ponad 200 zł, a wybór zamienników materiałów eksploatacyjnych zamiast oryginalnych pojemników przyniesie nam wymierne oszczędności. Nieco droższa w zakupie początkowym będzie drukarka laserowa. Jej koszty należy szacować od 600 zł w górę, jednak toner wykorzystywany do drukowania jest zdecydowanie wydajniejszy od pojemników z tuszem.

Inne elektroniczne dodatki – praktyczność na pierwszym miejscu

Zainwestowanie pieniędzy w dodatkowy monitor może okazać się na dłuższą metę bardzo praktycznym zakupem. Posiadając możliwość podłączenia się do drugiego ekranu, znacząco ułatwimy sobie prace, a monitor może służyć także jako miejsce do wyświetlania filmów i seriali po zakończonych obowiązkach służbowych. Warto również zainteresować się HUB-em z gniazdami sieciowymi lub portami USB. W ten sposób jesteśmy w stanie podłączyć kilka urządzeń w jedno miejsce. Okazuje się to bardzo praktycznym i wygodnym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.