Przyjęcia typu baby shower cieszą się dużą popularnością, ale można rzec, że powoli stają się passe, wszak aktualnie najmodniejsze są przyjęcia gender reveal. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam wszystko, co musicie o nich wiedzieć, dowiecie się także jak je zorganizować.

Geneder reveal – przyjęcie na czasie

Geneder reveal to przyjęcia podczas, którego wszyscy zaproszeni goście poznają płeć dziecka. Często płeć jest tajemnicą, nawet dla rodziców, a podczas tej uroczystości wreszcie się dowiadują. Oczywiście oznacza to, że najważniejszym momentem jest ogłoszenie właśnie płci rosnącego w łonie matki maleństwa. A na to jest wiele możliwości. Jeżeli rodzice także chcą mieć niespodziankę, to proszą ginekologa, aby napisał na karteczce płeć dziecka, następnie udają się do cukierni, gdzie cukiernik przygotowuje tort. Otóż sama oprawa ciasta jest neutralna, ale po jego rozkrojeniu gościom i rodzicom ukazuje się piankowe konfetti i krem w określonym kolorze. Jeżeli urodzi się dziewczynka to wiadomo, że krem będzie w kolorze różowym, a jeżeli chłopiec to oczywiście niebieskim. Można także płeć ogłosić poprzez konfetti, które będzie wysypywać się z przebitego balona. Również w tym przypadku warto poprosić ginekologa o pomoc, a dokładnie o wysłanie sms’a z informacją o płci do osoby, która przygotowuje balon.

Jak zorganizować imprezę gender reveal?

Przygotowanie takiego przyjęcia nie jest specjalnie skomplikowane pod kątem logistycznym. Oczywiście najważniejszym elementem jest właśnie informacja o płci. Ale trzeba też zadbać o dekoracje, które powinny być w kolorze neutralnym płciowo, stąd wybiera się zazwyczaj szarości połączone z bielą i żółcią. Ale można też postawić na monochromatyczne odcienie szarości. Wiele osób decyduje się też na dekoracje w różnych kolorach, a więc część dekoracji jest w kolorze różowym, a część niebieskim, a wszędzie widoczne są znaki zapytania. Także motywy niemowląt, figurki, smoczki są obowiązkowym elementem dekoracyjnym. Nawet patery na torty powinny mieć zdobienia związane z motywem imprezy. Zasadniczo w tym przypadku umiar nie jest wskazany.

Czas na słodkości

Menu zazwyczaj oparte jest o słodkie desery i tutaj macie spore pole do popisu. O ile ciasto najczęściej wykonywane jest przez cukiernika tak pozostałe łakocie można przygotowywać samodzielnie. Przyda się Wam bardzo duża patera na ciasto, na której ułożycie wypieki. Na pewno dobrym wyborem jest przygotowanie muffinek ozdobionych kremem w kolorze różowym i niebieskim, bądź po prostu białym. Na każdej babeczce warto umieścić figurkę niemowlaka z cukru. Poza tym bardzo często przygotowuje się cake popsy, czyli lizaki z ciasta. Wbrew pozorom ich przygotowanie wcale nie jest trudne czy skomplikowane. Łakocie możecie umieścić na słodkim stole. Obok warto też postawić desery w kubkach oraz zdrowe soki. Jeżeli chcecie możecie przygotować jeszcze stół z przekąskami, na którym powinny znaleźć się sałatki z dipami, ale też zdrowe przekąski na bazie warzyw.

A może z pomocą?

Przyjęcie gender reveal możecie przygotować samodzielnie od A do Z, chyba, że nie chcecie wcześniej znać płci, to wtedy przygotowanie balonów czy toru zlecicie. A jeżeli przyjęcie ma mieć formę zabawy i chcecie na nim poinformować Waszych bliskich o płci, to rzeczywiście wszystko możecie zrobić samodzielnie, tym bardziej że jeżeli lubicie takie rzeczy, to będzie dla Was przyjemnością i świetną zabawą. Ale jednak wiąże się to z pracą, stąd nie wszystkie kobiety chcą dekorować czy męczyć się przy wypiekach, a na facetów nie zawsze można liczyć. Tzn. oni mogą przygotować taką imprezę, ale obawiamy się, że efekt dekoracyjny czy smakowy nie byłby dobry i raczej partnerkom nie spodobałyby się zarówno dekoracje, jak i wypieki. Stąd też możecie zorganizowanie przyjęcia zlecić firmie zewnętrznej, ale najpierw sprawdźcie czy posiada doświadczenie. Polecamy Wam także zatrudnienie fotografa, który uwieczni te wyjątkowe chwile. Dobrym wyborem jest też fotobudka.

Jeżeli chcecie w wyjątkowy sposób poinformować bądź dowiedzieć się o płci dziecka, to warto zdecydować się na przyjęcie gender reveal. Może być to zamiennik dla baby shower, choć oczywiście i baby shower możecie także wyprawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.