W sklepach możemy znaleźć szeroką gamę drzwi wejściowych gotowych. Zdarza się jednak, że nie pasują one idealnie do danego budynku. W takim przypadku rozwiązaniem jest zamówienie drzwi na wymiar – dopasowanych indywidualnie.

Aktualnie większość projektów domów jednorodzinnych opiera się o ustandaryzowane wymiary stolarki okiennej i drzwiowej, czyli po prostu możemy zamówić je wtedy jako gotowe. Zdarza się jednak, że inwestora interesują inne wymiary, na przykład chce wybrać drzwi znacznie szersze i wyższe. Problemem są także drzwi w starszych budynkach, które również mogą mieć różne rozmiary niepasujące do obecnych standardów. Na szczęście, producenci oferują obecnie możliwość zamówienia drzwi na wymiar, a także personalizacji ich parametrów. Dzięki temu drzwi zewnętrzne mogą być dopasowane indywidualnie do oczekiwań i potrzeb klienta.

Drzwi na wymiar – dopasowane w każdym calu

Przede wszystkim drzwi zewnętrzne na wymiar pozwalają na dopasowanie ościeżnicy oraz skrzydła drzwiowego do konkretnego otworu przeznaczonego do montażu stolarki drzwiowej. Nawet jeśli ma on nietypowy wymiar czy kształt, drzwi mogą być wykonane zgodnie z zamówieniem klienta bez potrzeby prowadzenia dodatkowych prac murarskich czy wyburzeniowych. Drzwi mogą być nie tylko dopasowane pod kątem swojego wymiaru, ale również innych parametrów, na przykład wykończenia i kolorystyki. Mogą być to drzwi drewniane, aluminiowe, wykonane z PCV, z przeszkleniami i bez nich, z ozdobnymi naświetlami znajdującymi się po bokach i na górze skrzydła, z dekoracyjnymi okuciami, a nawet z małymi drzwiczkami dla zwierząt, aby mogły samodzielnie wychodzić na zewnątrz.

Ile zapłacimy za drzwi zewnętrzne na wymiar?

Wielu inwestorom wydaje się, że drzwi zewnętrzne na wymiar to spory koszt. W rzeczywistości jednak wcale nie musimy płacić za nie bardzo dużo, ponieważ możemy kupić je także w niskich cenach – dokładne informacje można znaleźć bezpośrednio u producentów po podaniu oczekiwanych parametrów stolarki drzwiowej na zamówienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.