Ceny materiałów budowlanych w ostatnim czasie drastycznie szybują w górę, a informacje od producentów i dostawców o braku niezbędnych materiałów nie napawają optymizmem. Stawia to w bardzo kłopotliwej sytuacji wiele osób, które już rozpoczęły budowę, lub też remont i są po prostu zmuszone kupić na przykład okna i drzwi. W związku z tym coraz częściej szukają one sposobów na, nieco tańsze zakupy.

Okna i drzwi – czy koniecznie muszą być nowe?

Remontując bądź też budując dom, w większości przypadków nawet nie bierzemy pod uwagę wykorzystania materiałów używanych. Na pewno jest to częściowo spowodowane błędnym założeniem, że używane od razu oznacza zużyte. Tymczasem wcale nie musi tak być. W przypadku używanych drzwi i okien przedmioty używane wystawiane są na sprzedaż jedynie wtedy, kiedy nie są w żaden sposób uszkodzone.

Skąd biorą się używane drzwi i okna?

Wbrew pozorom nie są to elementy, które wymienia się jedynie z konieczności. Bardzo często przy generalnym remoncie albo przebudowie domu (lub mieszkania) właściciele wymieniają okna na nowe, pasujące kolorystycznie do całego wystroju. Często powodem zmiany okien jest również zmiana rozmiaru (najczęściej na większy) albo przeniesienie okna w inne miejsce. Jeszcze częściej wraz ze zmianą wystroju zmieniają się skrzydła drzwiowe — w końcu mają one dużo więcej do zaoferowania w kwestii wizualnej.

Zakup używanych okien i drzwi to dobry pomysł w momencie, w którym fundusze są ograniczone. Materiały z drugiej ręki będą znacznie tańsze, co może nawet pozwolić na zakup lepszych produktów od renomowanych producentów. A często używane okna i drzwi wysokiej jakości mogą ostatecznie okazać się lepiej wykonane i trwałe niż nowe drzwi i okna z niższej półki.

Gdzie kupić tanio drzwi i okna?

Najczęściej wybór pada na znane sieci sklepów bądź też firmy zajmujące się montażem okien. Mogą się one cieszyć większym zaufaniem klientów i raczej nie wywołują żadnych obaw. Z tego jednak względu mogą sobie pozwolić na wyższe ceny.

Poszukiwania produktów w niższych cenach warto zacząć online. Dobrym pomysłem mogą okazać się portale ogłoszeniowe. Wiele firm zajmujących się sprzedażą wystawia swoje ogłoszenia drzwi i okna używane i nowe. Pozwala im to dotrzeć do klientów bez konieczności obsługi sklepu online, a także utrzymywania strony internetowej. Bez wątpienia uniknięcie kosztów związanych z własnym miejscem w sieci to jeden z czynników, które wpływają na niższą cenę produktu.

W ten sposób łatwo można znaleźć produkty zupełnie nowe, z gwarancją, jak i pochodzące z demontażu. Szczególnie poleca się poszukiwanie w ten sposób materiałów o nietypowych kształtach i wymiarach. Kupno okrągłego okna czy też dociętych wcześniej drzwi, które komuś zostały po remoncie, na pewno będzie o wiele bardziej opłacalne niż wykonanie tych produktów na indywidualne zamówienie.

Chcąc uniknąć konieczności przeglądania stron z ogłoszeniami, można przejrzeć ofertę sklepów online. Rzadko jednak znajdzie się tam okna i drzwi inne niż nowe, a w dodatku warto byłoby porównać ofertę przynajmniej kilku stron. To jest niestety odrobinę czasochłonne.

Kolejnym sposobem jest wyszukanie w sieci lokalnych sprzedawców i udanie się do nich osobiście. Nieraz można w ten sposób znaleźć porządną firmę oferującą dobrej jakości produkty w niskiej cenie. Bez dwóch zdań wymaga to jednak znacznie więcej zachodu.

Wniosek jest jeden: chcąc zaoszczędzić na zakupie okien i drzwi do domu warto poszukać w sieci: najlepszymi miejscami do tego są portale ogłoszeniowe, sklepy online, ale także spisy okolicznych firm. Chcąc znaleźć dobre produkty w niższych cenach, można zdecydować się na materiały pochodzące z demontażu, szczególnie jeśli nie są one „standardowe”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.