Latem, podczas wycieczek po stolicy, można wybrać się z dzieckiem na spacer do zoo, Łazienek Królewskich albo iść nad Wisłę na lody. To tylko jedne z wielu atrakcji plenerowych, które przy pięknej pogodzie sprawiają frajdę maluchom. Jednak w czasie ferii odpadają długie spacery i zabawy na odkrytych placach zabaw.

Pomimo faktu, że zoo jest otwarte, to jednak przy deszczu, śniegu i niskich temperaturach odwiedzanie kolejnych boksów ze zwierzętami nie jest najlepszym rozwiązaniem dla najmłodszych. Zatem gdzie pójść z dzieckiem w Warszawie w czasie np. ferii?

Aktywności sportowe

Atrakcji dla dzieci w Warszawie w czasie ferii jest wiele, możemy skorzystać np. zajęć sportowych i rekreacyjnych. Jeśli jesteśmy w stolicy całą rodziną, możemy wybrać się na przykład na pływalnię. Tego typu aktywności możliwe są w ośrodkach: Grzybowska, Inflancka, Polonia, Namysłowska, Rozbrat-Jutrzenka. W centrum sportu Solec można udać się na zajęcia dla dzieci z gry w tenisa stołowego.

Inną propozycją będzie jazda na łyżwach. Takie atrakcje dla dzieci w Warszawie są organizowane przede wszystkim na Torze Łyżwiarskim „Stegny”, ale na łyżwach można pojeździć także na lodowisku przed Pałacem Kultury i Nauki lub w ośrodku Moczydło. Nawet najmłodsze pociechy, wspierane przez specjalne pingwinki, będą mogły postawić swoje pierwsze kroki na lodowisku.

Zimą warto odwiedzić stadion PGE Narodowy, który zamienia się wtedy w Zimowe Miasteczko. Na płycie stadionu buduje się lodowisko, lodową górkę, a także zapewnia szereg innych ciekawych atrakcji.

Atrakcje kulturalne

Jeśli zmęczy nas jazda na łyżwach, pływanie czy inne aktywności fizyczne, możemy odpocząć od sportu i zaplanować wraz z dzieckiem wizytę w miejscu kultury, jakim jest Teatr Małego Widza – TMW. To inicjatywa, dzięki której dzieci mogą zapoznać się ze sztuką teatralną w bardzo swobodnej atmosferze. Spektakle, jakie się tu odbywają, przeznaczone są nawet dla rocznych maluszków. Dzieci mogą brać w nich aktywny udział, a rodzice bawić się wraz z nimi. To jeden ze sposobów na urozmaicenie ferii spędzanych w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.