Beton architektoniczny znajduje szereg zastosowań. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się płyty elewacyjne wykonane z tego materiału. Pokryte nimi zewnętrzne ściany budynków mieszkalnych oraz obiektów użyteczności publicznej przyciągają uwagę otoczenia swoim eleganckim, niepospolitym wyglądem. Warto dowiedzieć się, jakie są jeszcze zalety pokrywania elewacji domu płytami z betonu architektonicznego.

Beton architektoniczny – co to takiego?

Pod pojęciem betonu architektonicznego rozumie się zazwyczaj specjalną mieszankę różnych surowców, którą nakłada się na rozmaite elementy konstrukcyjne. Materiał ten wyróżnia się gładką powierzchnią. Jego ozdobę często stanowią różne przebarwienia i smugi, które wskazują na organiczne pochodzenie tego tworzywa. Płyty elewacyjne z betonu architektonicznego mogą mieć różny kształt oraz fakturę. Niezależnie od rodzaju zastosowanej do ich produkcji mieszanki wyróżnia je wysoki stopień trwałości oraz odporności na uszkodzenia mechaniczne. Cechą charakterystyczną betonu architektonicznego jest atrakcyjny design. Dzięki temu świetnie sprawdza się w roli powłoki wykończeniowej.

Dlaczego płyty elewacyjne z betonu są tak popularne?

Ze stosowaniem betonowych płyt elewacyjnych wiąże się szereg zalet. Warto mieć świadomość, że beton architektoniczny jest materiałem odpornym na wilgoć oraz szkodliwe oddziaływanie zarówno niskiej, jak i wysokiej temperatury.  Płyty z betonu architektonicznego mogą przybierać dowolne formy i kształty. Pokrycie ścian budynków tym tworzywem sprawia, że na długo zachowują one atrakcyjny wygląd. Materiał ten nie wydziela żadnych szkodliwych dla ludzkiego zdrowia substancji. Dzięki temu może on z powodzeniem pokrywać ściany domów mieszkalnych jedno- oraz wielorodzinnych. Płyty betonowe świetnie komponują się z elementami konstrukcyjnymi ze szkła oraz metalu.

Płyty elewacyjne można nabyć w różnych wersjach kolorystycznych. Popularnym rozwiązaniem jest ich barwienie na określony odcień (np. żółci, błękitu albo zieleni). Wielu właścicieli budynków mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej decyduje się jednak na pozostawienie naturalnego koloru betonu. Takie płyty również wyglądają bardzo stylowo. Doskonale pasują one zwłaszcza do starszych obiektów budowlanych.

Niewątpliwą zaletą płyt elewacyjnych dostępnych w takich sklepach, jak BTB Beton Architektoniczny jest też łatwość montażu. Przy ich instalacji nie ma potrzeby stosowania specjalistycznych stelaży. Polecane rozwiązania konstrukcyjne są bardzo bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.