Osoby w podeszłym wieku często mają trudności z wchodzeniem po schodach. Niektóre z nich z czasem całkowicie tracą sprawność i zaczynają poruszać się tylko na wózku inwalidzkim. Czyż można im podarować na Dzień Babci i Dziadka lepszy prezent, niż wygodną windę na poddasze? Zobacz, jaki model urządzeń Stiltz uszczęśliwi bliską Ci osobę.

Z artykułu dowiesz się:

  • czym są windy jednokondygnacyjne,
  • kto może z nich korzystać,
  • gdzie można je zamontować,
  • ile kosztuje winda w domu jednorodzinnym,
  • jak obniżyć cenę małej windy domowej.

Czym wyróżniają się windy domowe dla niepełnosprawnych?

Urządzenia Stiltz pozwalają na szybkie, komfortowe i bezpieczne przemieszczanie się pomiędzy piętrami, bez konieczności pokonywania schodów. Ich zamontowanie zapobiega wykluczeniu z życia rodzinnego osoby niepełnosprawnej oraz seniora, których stan zdrowia uniemożliwia zejście po stopniach do jadalni czy salonu. Winda na poddasze wyróżnia się cichą pracą oraz prostym montażem, który nie wymaga przeprowadzania remontu i zajmuje tylko 1 dzień. Niewielki układ napędowy dźwigu ukryto w górnej części urządzenia, dzięki czemu Stiltz zajmuje mniej miejsca niż inne windy. Aby założyć model DUO, wystarczy dysponować powierzchnią równą 0,8 m2, a w przypadku wariantu TRIO – 1,25 m2.

Windy dla seniora i osoby niepełnosprawnej

Producent dźwigów oferuje 2 rozwiązania, które różnią się od siebie udźwigiem, wielkością oraz zastosowaniem. Model DUO jest mniejszy i może transportować ciężar o wadze 170 kg. Pozwala więc na przewożenie 2 dorosłych osób i doskonale sprawdza się w przypadku seniorów, którzy z trudem pokonują schody. Udźwig wind domowych dla niepełnosprawnych TRIO wynosi natomiast aż 250 kg. Dzięki temu winda może transportować pomiędzy piętrami 3 pasażerów lub osobę na wózku inwalidzkim i opiekuna. W przeciwieństwie do podnośników pionowych oraz platform i krzesełek schodowych z komfortowych urządzeń Stiltz mogą korzystać wszyscy domownicy.

Gdzie zamontować windę jednokondygnacyjną?

Kompaktowe dźwigi powstały z myślą o mieszkańcach domów jednorodzinnych oraz mieszkań dwupoziomowych. Niewielkie rozmiary dźwigów sprawiają, że windy osobowe do domu zmieszczą się w każdym, nawet małym budynku. Nie trzeba ich montować obok ściany, co stwarza większe możliwości aranżacji. Cicha winda w domu nie musi też znajdować się na korytarzu. Można ją zamontować w pomieszczeniach, w których najczęściej przebywa Twoja babcia lub dziadek – np. w jadalni, sypialni czy kuchni. Estetyczne wzornictwo urządzenia sprawi, że dźwig będzie stanowił efektowny element wystroju zarówno nowoczesnego wnętrza, jak i domu urządzonego w klasycznym stylu.

Intuicyjna obsługa windy na poddasze

Producent nowoczesnych wind dla seniorów zadbał o to, by z jego urządzeń mogły swobodnie korzystać osoby w każdym wieku. W tym celu udostępnił wewnątrz kabiny intuicyjny panel sterowania oraz dwa piloty, za pomocą których możesz zdalnie przywołać urządzenie. Jeśli Twoja babcia właśnie wjechała na piętro, a Ty stoisz na parterze, możesz sprowadzić windę Stiltz na dół, naciskając przycisk. Urządzenie pokona wysokość jednej kondygnacji i przyjedzie do Ciebie w zaledwie 30 sekund. Dodatkowo możesz zamówić więcej pilotów – dla każdego domownika po jednym, aby zwiększyć komfort korzystania z windy domowej.

Winda elektryczna – cena

Kosz zakupu i montażu urządzeń Stiltz zależy od wybranych opcji, lecz w każdym wariancie jest tańszy niż w przypadku tradycyjnego dźwigu. Ile kosztuje winda w domu jednorodzinnym? Aby bezpłatnie uzyskać indywidualny kosztorys, skontaktuj się z ekspertem z firmy Windy Schodowe. Przybliżony koszt zakupu i montażu zawiera się w przedziale cenowym od 60  tys. do 80 tys. zł. Możesz go jednak obniżyć, uzyskując dofinansowanie dla osób niepełnosprawnych ze środków PFRON. Dotacja przeznaczona na likwidację barier architektonicznych pozwoli Ci zmniejszyć koszty nawet o 85%.

Chcesz wiedzieć więcej o cichych windach Stiltz? Wejdź na stronę: www.windy-domowe.pl lub zadaj pytanie ekspertom z firmy Windy Schodowe!

Czekamy na Twój telefon pod numerami:

+48 692 44 94 74 | +48 608 445 819 | +48 606 686 002

Możesz też wysłać do nas e-maila na adres: zapytanie@windy-schodowe.pl

Zapraszamy!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.