Przymierzasz się do zakupu mieszkania? Musisz zatem odpowiedzieć sobie na wiele pytań, a jedno z nich dotyczy metrażu nieruchomości. Odpowiedź jest niezwykle istotna, zwłaszcza gdy zakup lokalu zamierzasz sfinansować z kredytu – im większa powierzchnia, tym większa będzie miesięczna rata kredytu.

Nowe mieszkania – co proponują deweloperzy?

Deweloperzy dostosowują się do oczekiwań potencjalnych klientów, gdy mowa o metrażu mieszkań. Większość ma w ofercie nieruchomości o różnych powierzchniach. Przykładowo Vantage Development S.A. w ramach inwestycji Promenady Wrocławskie, która jest realizowana w pobliżu centrum, oferuje mieszkania o metrażu od 26 do 83 m kw.

Na rynku nie brakuje też lokali o większej powierzchni. Nowe mieszkania we Wrocławiu powstające w ramach inwestycji Kameralna Klecina będą miały od 32 do 99 m kw. Dodatkowo do dyspozycji mieszkańców będą prywatne tarasy o metrażu 40 m kw. i ogrody o powierzchni 113 m kw.

Przy wyborze metrażu mieszkania kieruj się potrzebami

Nowe mieszkania we Wrocławiu różnią się metrażem i dlatego każdy klient ma szansę znaleźć coś dla siebie. Jeżeli szukasz mieszkania, to przy wyborze metrażu uwzględnij swoje potrzeby. Jesteś singlem, który zamierza założyć rodzinę? Śmiało możesz przeglądać oferty większych mieszkań, bo w ten sposób unikniesz przeprowadzki za kilka lat. Twoje dzieci uczęszczają do szkół średnich i za chwilę rozpoczną studia w innym mieście? Przemyśl zakup mniejszego mieszkania.

Do metrażu mieszkania warto przyłożyć szczególną uwagę. Zasada jest prosta – im większe jest mieszkanie, tym jest droższe. Jeżeli nie chcesz przepłacać, powinieneś przeanalizować zarówno aktualne, jak i przyszłe potrzeby mieszkaniowe. Nie w każdej sytuacji opłaca się zakupić mieszkanie o większej powierzchni.

Gdy szukasz mieszkania pod wynajem

Interesują Cię nowe mieszkania we Wrocławiu, bo zamierzasz zakupić lokal z myślą o jego wynajmie? W takiej sytuacji sprawa metrażu wygląda inaczej – musisz wziąć pod uwagę potrzeby potencjalnej grupy najemców. Jeżeli zamierzasz wynajmować mieszkanie rodzinom z dziećmi, to szukaj lokalu o metrażu od 30 do 60 m kw. Docelową grupą lokatorów będą studenci? Wówczas im większe mieszkanie, tym lepiej, a to dlatego, że studenci są zainteresowani przede wszystkim pokojami.

Określając metraż mieszkania, pamiętaj, że im większy lokal, tym więcej zapłacisz za jego ogrzewanie czy remont. Według specjalistów najlepiej uwzględnić swoje plany na najbliższe 5-10 lat, bo wówczas zakup będzie najtrafniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.