Rynek nieruchomości jak na aktualne czasy ma się całkiem dobrze. Co ciekawe, jeszcze kilka miesięcy temu popyt na mieszkania znacznie przewyższał podaż, choć rzecz jasna wraz z zwiększającym się wiborem sytuacja nieco się zmieniła. Jednak okazuje się, że obecnie można sprzedać mieszkanie z całkiem dobrym zyskiem. Rzecz jasna sprzedanie lokalu mieszkaniowego wcale nie jest takie łatwe, biorąc pod uwagę konkurencję na rynku wtórnym. Dlatego też doradzimy Wam, ja przygotować mieszkanie do sprzedaży, by nieco na tym zarobić. Poznajcie więc nasze life hacki.

Mieszkanie do remontu czy po remoncie? Oto jest pytanie i czas poznać odpowiedź na nie

Jeszcze dekadę temu pokutował mit, że lepiej sprzedają się mieszkania do remontu, wszak każdy może chcieć urządzić je po swojemu. Jednak obecnie trzeba już na 100% obalić ten mit. Kupujących interesują takie mieszkania, które są już po remoncie i można się do nich od razu wprowadzić bez konieczności niekończących się remontów. Ale trzeba jeszcze zwrócić uwagę na jeden szczegół, wszak nie chodzi tylko o to, że mieszkanie ma być wyremontowane, ale też musi być wyremontowane w danym stylu. Najpopularniejszy jest styl skandynawski, glamour czy też loft. Z drugiej jednak strony sprzedając mieszkanie, właściciel nie chce wkładać w remont dużych pieniędzy. Na szczęście można sprawić, że mieszkanie będzie stylowe, ale też koszt remontu nie będzie wysoki. Wystarczy przede wszystkim zadbać o ściany, które tworzą pierwsze wrażenie. Można pomalować je na kolor biały. Rzecz jasna nie chodzi o wszystkie ściany. Część może zostać pomalowana na kolor szary. Nie zapomnijcie jeszcze na jednej ze ścian umieścić kamienia dekoracyjnego w formie cegieł. Alternatywą jest tapeta w ornamentowy wzór czy też lamele, które również obłędnie się prezentują.

Małe rzeczy, a duże znaczenie, czyli o sztuce dodatków

Dodatki tworzą klimat i to fakt niezaprzeczalny i pewny na 100%. Zatem pokazując mieszkanie potencjalnym kupcom, nie można zapomnieć właśnie o nich. Na jakie postawić? Możliwości jest sporo. Na pewno must have są ramki na zdjęcia, które wykonane są z drewna, zachwycającego unikalnym rysunkiem. Możecie wybrać ramki na zdjęcia w kolorze białym czy czarnym, które będą tworzyć kontrast na jasnej ścianie. Pamiętajcie jednak, że w każdej ramce na zdjęcia nie należy umieszczać fotografii rodzinnych, lecz plakaty czy też małe obrazki przedstawiające pejzaże. Oczywiście to nie wszystkie dodatki, na które warto, a nawet trzeba postawić. Kolejnymi są poszewki dekoracyjne. Możecie zamiast nich wybrać od razu dekoracyjne poduszki. Polecamy okrągłe, bądź prostokątne i ozdobione frędzlami. Na kanapie czy też sofie warto jeszcze umieścić dekoracyjny pled, który sprawi, że wnętrze stanie się jeszcze przytulniejsze. Ponadto nie zapomnijcie o dekoracji okiennej i tutaj wcale nie mamy na myśli jakiś specjalnych impresji na punkcie dekoracji. Sądzimy, a raczej jesteśmy pewni, że najlepiej postawić na długie zasłony o gęstym splocie, które prezentują się świetnie, ale też dodają wnętrzu przytulności i prywatności.

Jak wyremontować meble? To łatwe i szybkie!

Jeżeli meble kuchenne nie są w idealnym stanie, to czas pomyśleć o ich remoncie. Zakup nowych zupełnie się nie sprawdzi, bo zwyczajnie jest bardzo kosztowny. Na szczęście można łatwo i szybko wyremontować meble. Wystarczy tylko oczyścić ich powierzchnię, usuwając wszelkie nierówności. Do tego celu należy użyć papieru ściernego o małej gramaturze, a potem wybrać taki o większej. Po umyciu i odtłuszczeniu powierzchni można już przejść do kolejnego etapu, czyli oklejenia mebli wybraną folią. A wybór jest ogromny. Można wybrać okleiny na wysoki połysk, ale też imitujące drewno. Możecie także postawić na takie, które sprawdzą się do loftowej aranżacji, czyli w kolorze stalowym.

Zadbaj o zapach

Na końcu musimy też wspomnieć o zapachu, jak musi panować w domu. I w tym momencie nie mamy na myśli zapachu obiadu czy ciasteczek. Zdecydowanie lepiej postawić na odświeżacze o zapachu kwiatowym czy też drzewnym. Nie stosujcie natomiast perfum czy też odświeżaczy powietrza w sprayu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.