Właścicielom każdego ogrodu zależy na tym, aby był on jak najpiękniejszy, a przy okazji także sprawiał, że spędzanie w nim czasu kojarzyło się z czystą przyjemnością. Doskonałym rozwiązaniem w takim wypadku jest zasadzenie krzewów ozdobnych. Za ich pomocą można w bardzo prosty sposób odgrodzić ogród od ulicy lub urządzić przyjemny kącik. Aby jednak sadzonki krzewów ozdobnych spełniały wszystkie swoje funkcje, należy dobrze o nie dbać. Przygotowaliśmy trzy praktyczne porady jak to robić.

Jakie krzewy ozdobne do ogrodu warto zasadzić?

Krzewy ozdobne do ogrodu służą nam przede wszystkim do wizualnego urozmaicenia przestrzeni. Warto wybrać kilka takich, które rodzą jak najpiękniejsze kwiaty. Spośród najpopularniejszych dostępne są takie jak:

Wszystkie te rośliny kwitną w bardzo imponujący sposób i z pewnością przyniosą do naszego ogrodu fantastyczny klimat. Sadzonki krzewów ozdobnych możemy z powodzeniem kupować w sklepach internetowych. Sprzedaż wysyłkowa krzewów ozdobnych jest bowiem bezpieczna i bardzo popularna.

Róża okrywowa w ogrodzie

1. Pamiętaj o podlewaniu

Pielęgnacja krzewów ozdobnych jest bardzo ważna. Tak jak w przypadku niemal wszystkich roślin, krzewy ozdobne także potrzebnego nawodnienia. Szczególnie intensywne podlewanie potrzebne jest tuż po zasadzeniu. Jest to niezbędne do wykształcenia odpowiedniego systemu korzeniowego. Starsze i dobrze ukorzenione krzewy należy podlewać intensywnie wyłącznie w czasie suszy. Dobrym rozwiązaniem jest podlewanie ogrodu w momencie, kiedy słońce już zaszło. W takich warunkach unikniemy parowania wody z gruntu i damy jej szansę na wchłonięcie się.

2. Przycinanie jest ważne

W przypadku krzewów niezwykle istotne jest ich odpowiednie przycinanie, które pozwala na tworzenie ciekawych kształtów. Warto jednak pamiętać, że funkcja estetyczna tego zabiegu to nie wszystko. O wiele większe znaczenie ma wpływ, jaki prawidłowe przycinanie niesie na możliwości kwitnienia i owocowania krzewów. Dodatkowo nieumiejętne przycinanie może doprowadzić do obumierania rośliny. Bardzo ważne jest pojęcie cięcie sanitarnego, które wykonujemy wczesną wiosną, jeszcze zanim na roślinie pojawią się pierwsze liście. Polega ono na metodycznym usuwaniu wszystkich słanych i chorych pędów a także tych, które krzyżują się i są skierowane do środka krzewu. Właśnie w ten sposób zapewnimy dobry dostęp światła, co skutkuje piękniejszym i bardziej okazałym rozrastaniem się pędów, liści i kwiatów.

3. Odchwaszczanie dla zdrowia roślin

Pielęgnacja krzewów ozdobnych obejmuje także porządkowanie przestrzeni wokół nich. Prawidłowemu rozwojowi krzewów mogą szkodzić chwasty. Ich obecność to także poważne zaburzenie estetyczne dla naszego ogrodu. Właśnie dlatego należy bardzo dbać o to, aby okolice krzewów ozdobnych były dokładnie ogołocone z chwastów. Podczas przygotowywania gruntu można korzystać z doglebowego herbicydu. Innym rozwiązaniem jest korzystanie ze ściółki organicznej lub specjalnej folii z otworami na rośliny.

4. Nawożenie kluczem do piękna rośliny

Jedną z najważniejszych kwestii dotyczących pielęgnacji ozdobnych krzewów jest ich prawidłowe nawożenie. Najpowszechniejszym rozwiązaniem jest nawożenie ich podczas sadzenia. Polega to na wykopaniu dołka, w którym umieszczamy mieszankę gleby z kompostem, najlepiej w proporcjach pół na pół. Jeżeli nie zdecydujemy się na kompost, alternatywą są długo działające nawozy otoczkowane. Kiedy krzewy już się przyjmą, możemy raz w roku rozsypywać wokół nich specjalne mieszanki, które przeznaczone są do właśnie tych typów roślin. Warto także pamiętać o tym, aby nie używać nawozów przeznaczonych do stosowania posypowego podczas sadzenia krzewów. Mogą one bowiem bardzo poważnie uszkodzić korzenie i sprawić, że krzew się nie przyjmie.

Krzewy ozdobne to idealny sposób na ożywienie estetyki swojego ogrodu. W celu ich zakupu warto odwiedzić internetowy sklep ogrodniczy. Aby służyły nam bardzo długo, musimy odpowiednio o niego dbać. Podlewanie, odchwaszczanie, nawożenie, a przede wszystkim przycinanie, to klucz do prawidłowego rozwoju tych roślin. Sprzedaż wysyłkowa krzewów ozdobnych jest praktyczna i bezpieczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.