Piękne brwi dodają nam charakteru i piękna. Jednak właściwe i skuteczne depilowanie brwi nie jest łatwe. Należy mieć pomysł, plan działania i staranną, precyzyjną dłoń. My podpowiemy Wam dziś, jak sprawnie i dobrze regulować swoje brwi, aby uniknąć niechcianych błędów i efektów odmiennych od założonych.

Jak właściwie depilować brwi?

Regulacja brwi, nie należy do zbyt przyjemnych czynności kosmetycznych i bardzo często pozostawia po sobie liczne obrzęki i zaczerwieniania na skórze wokół brwi. Jednak zabieg ten bez wątpienia warty jest poświęcenia, gdyż odpowiednio powyrywane włoski dadzą spektakularny wręcz efekt. Nigdy się zbytnio nie spieszmy. Jak nie mamy czasu, przełóżmy regulację na inny dzień. Zbytni pośpiech sprawi, że brwi będą niewłaściwie powyrywane, nierówne, albo zbyt cienkie.

Od czego zaczynamy depilację brwi?

Dopasowanie kształtu brwi do twarzy jest niezwykle ważne. Brwi to rama naszej twarzy, która nadaje odpowiedniego wyrazu i uroku. Nie wolno wymuszać na nich nienaturalnego kształtu, tylko odpowiednio skorygować ten, który dała nam matka natura.

Początek brwi powinien być spójny z wewnętrznym kącikiem oka i wraz z nim się rozpoczynać. Jeśli chodzi o wznoszenie się brwi to każda brew powinna wznosić się na dwie trzecie całej długości, a na jedną trzecią opadać. To bardzo ważne. Brwi nie mogą być także ani zbyt grube, gdyż twarz wyglądać będzie wówczas ponuro, ani zbyt cienkie, gdyż będzie to postarzać. Brwi powinny jednostajnie dążyć do zwężenia, bez żadnych zbędnych przeskoków.

Kobieta w makijażu z dobrze zdepilowanymi brwiami
Źródło: pixabay.com

Kształt twarzy, a kształt brwi – jak depilować brwi?

Dopasowanie kształtu brwi do owalu twarzy jest niezwykle istotne. Pamiętajmy:

 • twarz prostokątna – brwi powinny być nieco grubsze i troszkę wydłużone;
 • twarz w kształcie serca – brwi o średniej grubości – korzystnie będą wyglądać odrobinę uniesione poza połową ich długości;
 • okrągła twarz – lekkości dodadzą brwi lekko skierowane do góry;
 • twarz z wąskim czołem i szersza szczęką – brwi widocznie grube w kształcie łuku.

Jak się depiluje brwi?

Depilacja brwi u kosmetyczki
Źródło: Pixabay.com

Podstawą są odpowiednie narzędzie. Tak jak robiąc piękne żelowe paznokcie, musimy mieć właściwe akcesoria do paznokci i dobre żele do paznokci, tak regulując brwi musimy mieć dobrej jakości pęsetę. Miejmy tę świadomość, że pęseta przeznaczona do szybkiej depilacji ma lekko zagiętą końcówkę i większy rozmiar. Z jej pomocą w bardzo sprawny sposób można przygotować ciało do depilacji szczegółowej. W dalszej kolejności można sięgnąć po mniejszą pęsetę i bardzo precyzyjnie pozbyć się drobnych włosków.

Potrzebne zdecydowanie!

Zastanawiając się nad tym, jak depilować brwi, powinnaś pamiętać, że włoski należy usuwać zamaszystymi, twardymi ruchami. Wówczas cały zabieg będzie mniej bolesny. Brwi reguluje się od zewnątrz do wewnątrz. Nie wyrywajmy włosków z górnej linii brwi – wyrywamy włoski u dolnej linii brwi oraz te które znajdują się u nasady nosa, albo między brwiami.

Bezpieczeństwo

Po zakończeniu zabiegu regulacji brwi koniecznie trzeba zdezynfekować podrażniona skórę. Wystarczy nasączyć wacik wodą utlenioną, albo odpowiednim płynem antybakteryjnym. Dzięki temu możemy uniknąć potencjalnie możliwych stanów zapalnych mieszków włosowych, które pomimo tego, że nie są groźne, wyglądają bardzie źle.

Największym minusem regulacji brwi jest fakt, że jest on nietrwały, a włoski tak jak znikają, tak też za jakiś czas odrastają. Jednak to właśnie regularne powtarzanie tych czynności pozwoli zachować piękny, estetyczny wygląd naszej twarzy.

Kilka ważnych uwag jak depilować brwi

Briw do depilacji
Źródło: Pixabay.com

Regulując brwi zachowajmy ostrożność i unikajmy pośpiechu – ten jest bardzo niewskazany. Co więcej, używajmy odpowiednich narzędzi – źle dobrana pęseta narazi nasze brwi na mikrourazy. Pożądana jest staranność – tylko dzięki niej osiągniemy zamierzony efekt, a oprawa naszych oczu podkreśli atuty naszej urody.

Zapamiętaj także:

 • w razie bólu użyj kostek lodu – uśmierzą go automatycznie;
 • usuwaj włoski między brwiami, aby uniknąć łączenia się ze sobą brwi;
 • rozczesz brwi przed depilacją – na przykład szczoteczką do brwi, czy rozczesywania rzęs;
 • przy każdej regulacji zdezynfekuj pęsetę;
 • nie „wkładaj” głowy w lustro – odpowiednia odległość ułatwi ocenę wyglądu łuku brwiowego oraz całej twarzy;
 • wyrywaj włoski zgodnie z kierunkiem, w którym rosną;
 • gdy włoski znajdujące się na górnej linii brwi są zbyt długie, nie wyrywaj ich, lecz skróć nożyczkami;
 • zawsze zwracaj uwagę na to czy brwi są tak samo wyregulowane – powinny być one swoimi lustrzanymi odbiciami;
 • lepiej reguluj brwi na wieczór – ewentualne zaczerwienienia i opuchnięcia powinny zniknąć przez noc.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.