Profesjonalna ekipa remontowa to gwarancja udanego i szybkiego remontu. Poszukując fachowców, powinniśmy porównać zakres i ceny ich usług w stosunku do innych lokalnych firm. Warto też sprawdzić, jaką mają opinię wśród swoich poprzednich klientów.

Ekipa remontowa z internetu

Jednym ze źródeł informacji są strony internetowe, na których ogłaszają się lokalne firmy remontowe. Przykładem branżowego portalu internetowego jest Building Companion. Możemy tam znaleźć m.in. zakres prac i wycenę usług świadczonych przez daną firmę. Dzięki temu mamy możliwość porównania ofert kilku wykonawców i dostosowania ich do własnych potrzeb. Niektóre serwisy internetowe po wypełnieniu krótkiego formularza i określeniu rodzaju usług umożliwiają nam bezpośredni kontakt z lokalnymi firmami remontowymi. Jest to łatwy i szybki sposób na znalezienie profesjonalnej ekipy, której wiarygodność potwierdzają opinie pozostawione przez poprzednich zleceniodawców.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fachowca?

Zatrudniając fachowców do remontu domu czy mieszkania, powinniśmy szczegółowo omówić warunki i zasady współpracy. Najlepiej spisać je w postaci umowy, wydrukować w dwóch egzemplarzach i dać do podpisu obydwu stronom. Kwestiami, które warto poruszyć przed rozpoczęciem prac, są np.:

  • termin rozpoczęcia i zakończenia remontu;
  • dokładnie sprecyzowana cena usług oraz termin wypłaty wynagrodzenia (po zakończeniu remontu lub w ratach po finalizacji określonych etapów);
  • zakup materiałów ‒ czy należy do obowiązków zleceniodawcy, czy ekipy wykonawców;
  • określenie systemu pracy ‒ system godzinowy lub zadaniowy;
  • porządek na terenie budowy ‒ czy jego utrzymanie należy do zakresu prac firmy remontowej, czy inwestora.

Powinniśmy też omówić zasady udzielania gwarancji oraz uprzedzić kierownika ekipy remontowej o konsekwencjach wynikających z niedotrzymania umowy. Przykładem jest obniżenie wartości wynagrodzenia za niedotrzymanie ustalonego terminu realizacji zlecenia.

Harmonogram prac remontowych ‒ ułatwienie nadzoru kosztów i terminów

Przed rozpoczęciem remontu powinniśmy określić jego plan. Stworzenie harmonogramu prac będzie szczególnie istotne, gdy ma to być remont generalny. Składa się on bowiem z wielu etapów, jest czasochłonny i często realizuje go kilka ekip budowlanych. Spisując kolejność wszystkich prac wraz z datami ich rozpoczęcia i planowanego zakończenia, możemy określić, ile czasu potrzebujemy na przeprowadzenie remontu. Harmonogram pozwala też na zaplanowanie zakupów i stworzenie wstępnego kosztorysu. Pierwsze materiały powinniśmy zacząć gromadzić już około dwóch miesięcy przed terminem remontu. Pozwoli nam to uniknąć przerw wynikających z oczekiwania na wybrane płytki łazienkowe, meble czy drzwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.