Aranżacja małych wnętrz stawia przed dekoratorami wnętrz wiele wyzwań. Jak na niewielkiej przestrzeni pomieścić wszystkie niezbędne sprzęty, a jednocześnie zbytnio jej nie przytłoczyć? Zobacz 5 trików, które pozwolą optycznie powiększyć niewielkie mieszkanie!

Razem z ekspertami z firmy Dobre Dla Domu zebraliśmy 5 sprawdzonych sposobów na aranżację małego wnętrza. O wykorzystaniu jasnych kolorów ścian słyszał chyba każdy, dlatego my zamierzamy pójść o krok dalej.

Światło w roli głównej

Światło jest bez wątpienia największym sprzymierzeńcem małych pomieszczeń. To dlatego należy zadbać o to, by do wnętrza wpadało go jak najwięcej. Nie masz wprawdzie wpływu na wielkość czy rozmieszczenie okien, ale możesz maksymalnie je odsłonić, wybierając przejrzyste firanki zamiast ciężkich kotar.

Szklane drzwi

Warto też zadbać, by światło mogło bez przeszkód docierać do różnych zakamarków mieszkania. W ten sposób można w naturalny sposób rozjaśnić pozbawiony okien korytarz czy ciemną łazienkę. Jeśli to możliwe, najlepiej zrezygnować z ograniczających przestrzeń drzwi. W innym przypadku warto postawić na drzwi szklane lub z dużą ilością przeszkleń. Wbrew pozorom skrzydło drzwiowe wykonane ze szkła również może zapewniać pełną prywatność – zamiast przezroczystej szyby wystarczy wybrać szybę satynową.

Lustra odbijające światło

W aranżacji małych wnętrz dobrze sprawdzają się lustra. Odbijają one bowiem światło i powielają to, co widać w odbiciu, tworząc wrażenie głębi. Warto powiesić je nawet w salonie – zamiast obrazów czy zdjęć. Bardzo efektownie prezentują się całe lustrzane galerie.

Jednolita podłoga

Dobrym pomysłem na optyczne powiększenie wnętrza jest też położenie w całym mieszkaniu takiej samej podłogi, dzięki temu płaszczyzna posadzki nie zostanie poprzecinana. W kuchni i łazience, czyli tam, gdzie nie zawsze sprawdzają się panele podłogowe i deski, można postawić na płytki ceramiczne w odcieniu zbliżonym do podłóg w reszcie mieszkania.

Efektowna fototapeta

Fototapeta to nie tylko sposób na urozmaicenie aranżacji, lecz także recepta na powiększenie pomieszczenia. W niewielkich wnętrzach najlepiej sprawdzają się tapety wykorzystujące perspektywę i efekt głębi, takie jak panorama widoczna z okna czy zdjęcie ciągnącego się po horyzont morza. Dają one wrażenie, że pokój nie kończy się na ścianie, lecz otwiera się na rozległą przestrzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.