Rynek nieruchomości w Hiszpanii rozwijał się bardzo szybko w ciągu ostatniej dekady. Pomimo kilku niepowodzeń rynek nadal się umacnia i nie wykazuje oznak osłabienia. To dobra wiadomość dla profesjonalistów z branży nieruchomości, którzy zdobyli rozległą wiedzę o rynku i są gotowi zaoferować kupującym i sprzedającym wyjątkową obsługę.

Wielka zmiana na rynku nieruchomości w Hiszpanii od początku XXI wieku

Począwszy od 2001 roku rynek nieruchomości z Hiszpanii odnotował znaczny wzrost sprzedaży, ponieważ kupujący szukali schronienia przed skutkami recesji. Popyt na nieruchomości w tym kraju gwałtownie wzrósł, gdy kupujący przenieśli się ze swoich nieszczelnych domów do bardziej stabilnych. Było to szczególnie widoczne wśród kupujących po raz pierwszy dom, którzy szukali bardziej przystępnych cenowo nieruchomości w tym kraju. Według doniesień, w ciągu roku po wydarzeniach z 11 września wybudowano ponad 100 nowych budynków. Oczywiste jest, że spowolnienie gospodarcze nie zniechęca nabywców do poszukiwania inwestycji w nieruchomości. Zamiast tego zmusza kupujących do szukania tańszych nieruchomości lub zwiększania miesięcznych dochodów, zanim pomyślą o zakupie. gospodarstwa tj. trzypiętrowe, takie jak domy jednorodzinne, które są dostępne i zaawansowane. Nieruchomości zyskują na wartości szybciej niż inne inwestycje w Hiszpanii. Dlatego bardzo ważne jest, aby być światowym przedsiębiorcą i wiedzieć, co się dzieje na rynku nieruchomości w miastach światowych, takich jak Tokio czy Londyn albo w trasie przejazdu do Europy Wschodniej i Azji Południowo-Wschodniej.

Niskie stopy kredytowe na Nieruchomości  z Hiszpanii

Nieruchomości rynek w Hiszpanii wykazał imponujący stopień stabilności i siły w ciągu ostatniej dekady. Silny wzrost gospodarczy w połączeniu z niskimi stopami procentowymi i dotacjami rządowymi przyczyniły się do tego wzrostu, zachęcając zarówno kupujących, jak i sprzedających do inwestowania w nieruchomości. Chociaż od czasu do czasu może wystąpić kilka wahań rynkowych w Codes, Azji lub Europie, te krótkoterminowe zmiany są nieistotne w porównaniu z ogólnym wzrostem rynku. Dlatego profesjonaliści z branży nieruchomości powinni być podekscytowani obecną sytuacją na hiszpańskim rynku nieruchomości! Największym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości o powierzchni powyżej 100 metrów kwadratowych. Potwierdza to, że inwestorzy zagraniczni są zainteresowani przede wszystkim mieszkaniami i domami o podwyższonym standardzie, zarówno jako drugie (wypoczynkowe), jak i na wynajem. Obiekty powyżej 100 mkw. stanowiły prawie 39% wszystkich nieruchomości zakupionych w Hiszpanii przez obcokrajowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.