Wybór miejsca zamieszkania zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji, jednak dla wielu osób niezwykle istotnym czynnikiem jest dostęp do terenów zielonych. Sprawdź, które z krakowskich dzielnic oferują swoim mieszkańcom miejsca sprzyjające relaksowi na łonie natury.

Prądnik Biały

Dzielnica ta zlokalizowana jest w północnej części miasta, a swoją nazwę zawdzięcza przepływającej po jej terenie rzeki. Mieszkańcy doceniają dobrze rozwiniętą infrastrukturę handlowo-usługową oraz połączenia komunikacyjne, umożliwiające im sprawne przemieszczenie się do innych rejonów Krakowa. Niewątpliwym atutem Prądnika Białego jest także mnogość terenów sprzyjających rekreacji na łonie natury. Do jednych z najpopularniejszych miejsc do spacerów należą rozległy Park Krowoderski i ukryty wśród ogródków działkowych park im. Stanisława Wyspiańskiego. W słoneczne popołudnia warto przejść się do parku im. Tadeusza Kościuszki i usiąść na ławeczce przy Dworku Białoprądnickim. Miłośnikom jazdy na rowerze i pieszych wycieczek do gustu przypadnie z pewnością także Park Leśny Witkowice.

Swoszowice

W skład położonej na południu Krakowa dzielnicy wchodzą kameralne osiedla. Za mieszkaniem w Swoszowicach przemawia dobry dostęp do placówek oświaty, opieki medycznej, sklepów, placów zabaw oraz bezproblemowy dojazd do innych części miasta. Jednym z wyróżników dzielnicy jest otoczone parkiem uzdrowisko, do którego przyjeżdżają ludzie ze względu na bogatą ofertę zabiegów rehabilitacyjnych i SPA. Mieszkańcy mogą wypoczywać od zgiełku miasta na terenie malowniczego parku Maćka i Doroty, w którym oprócz przestronnych alejek sprzyjającym spacerom, można korzystać z dużych placów zabaw i boisk do gry w piłkę. Na korzyść dzielnicy przemawia także szybki dojazd do Tyńca, który słynie ze wzniesionego na skale opactwa benedyktynów. Piękne tereny można podziwiać, spacerując wzdłuż Wisły. Przyjazne mieszkańcom okolice wykorzystują deweloperzy, którzy lokują tutaj swoje inwestycje. Doskonałym tego przykładem jest inwestycja Panorama Kliny, w której skład wchodzą domy szeregowe i budynki wielorodzinne.

Zwierzyniec

W zestawieniu dzielnic Krakowa obfitujących w tereny zielone, nie mogło zabraknąć Zwierzyńca. Dlaczego? To właśnie tutaj można spacerować po widowiskowym Lasku Wolskim czy wybrać się na wycieczkę po Ogrodzie Zoologicznym. Z kopców Piłsudskiego i Kościuszki rozciąga się zapierająca dech w piersiach panorama miasta. Miłośnicy aktywnego wypoczynku chętnie korzystają także ze słynnych Błoni – rolki, spacery, jogging z psem, a może rower? Bez względu na preferowaną formę aktywności, tutaj znajdziesz przestrzeń dla siebie. Mieszkańcy chwalą sobie także bliskie sąsiedztwo malowniczego Parku Decjusza.

Podgórze

Dzielnica ta należy do chyba jednych z najbardziej magicznych na mapie Krakowa. Turystów przyciąga aura tajemniczości i wyczuwalny na każdym kroku duch historii. Do jednych z najbardziej charakterystycznych miejsc należy Rynek Podgórski, na którym wznosi się majestatyczny kościół św. Józefa. Na dnie dawnego kamieniołomu znajduje się zachęcający do spacerów park im. Bednarskiego. W pogodny i bezchmurny dzień warto wybrać się na wycieczkę na Kopiec Krakusa, z którego można podziwiać panoramę Tatr.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.