Lubimy kupować garnki zestawami. Nie tylko dlatego, że większość z nas preferuje posiadanie jednolitego wizualnie kompletu, ale i w związku z atrakcyjnymi cenami zestawów w porównaniu do zakupu pojedynczych sztuk. Kupowanie wielu garnków naraz sprawdza się szczególnie wtedy, kiedy nie masz ich zbyt wiele lub wcale – wtedy najlepiej od razu wybrać te o różnej pojemności i przeznaczeniu. Na co zwrócić uwagę wybierając zestaw garnków?

Kiedy warto kupować garnki pojedynczo?

Masz niewiele garnków, ale mimo to zastanawiasz się nad wyborem pojedynczych egzemplarzy? To dobra droga jeśli chcesz przetestować różne rodzaje garnków lub Twoja kuchnia jest różnorodna. W takim wypadku warto kupić kilka podstawowych garnków do gotowania codziennego, niezniszczalny garnek żeliwny i np. garnek miedziany czy szklany dla np. małego alergika. To dobry wybór szczególnie w sytuacji, jeśli ze względów finansowych nie możemy sobie pozwolić na zakup zestawu dla całej rodziny.

Najpierw zawęź pola wyszukiwania

Zanim zdecydujesz się na konkretny zestaw, zadecyduj, jakich garnków naprawdę potrzebujesz. Pod uwagę musisz wziąć wiele rodzajów garnków – ze stali nierdzewnej, aluminiowych, emaliowanych, żeliwnych, szklanych czy glinianych. Garnki różnią się również powłoką – do dyspozycji masz te z powłoką ceramiczną, teflonową, tytanową i marmurową. Wybór jest uzależniony od Twoich preferencji oraz zasobności portfela.

Pomyśl o swoich potrzebach czyli co w zestawie

Zestaw garnków to nie tylko produkty o różnej pojemności – od takiej, w której można wygodnie rozpuścić masło, aż do idealnej do wekowania słoików. Ale i tutaj warto poświęcić chwilę czasu na przemyślenia, bo jeśli nie spędzamy dużo czasu w kuchni raczej nie potrzebujemy garnków o kilkunastu wielkościach. Ponadto warto zwrócić uwagę na garnki o różnym przeznaczeniu – do gotowania na parze, do szparagów czy z płaszczem wodnym.

Zwróć uwagę na detale

Poza wielkością, materiałem, powłoką i przeznaczeniem warto zwrócić uwagę na szczegóły, które mają istotny wpływ na zadowolenie z użytkowania garnków. Jeśli gotujesz na indukcji, garnek musi być specjalnie przeznaczony do użytkowania w ten sposób – nie ma tego problemu w przypadku gotowania na gazie. Dobrze, żeby garnki miały podwójne, a nawet potrójne dno i nienagrzewające się uchwyty oraz miały możliwość mycia w zmywarce.

Cena

Nie bez znaczenia dla każdego konsumenta jest również cena zestawu. Na najniższej półce cenowej znajdziemy popularne garnki ze stali nierdzewnej, wykonane z aluminium oraz z powłoką emaliowaną czy ceramiczną. Droższe są z powłoką teflonową, marmurową i tytanową. Najdroższe są naczynia szklane, miedziane oraz żeliwne.

Bogaty wybór garnków znajdziesz w sklepie internetowym https://europ24.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.