Mieszkania w zabudowie szeregowej to idealny wariant dla każdego, kto pragnie znaleźć opcję pośrednią między budynkiem jednorodzinnym, a mieszkaniem w bloku wielorodzinnym. Wybór takiego rozwiązania daje wiele korzyści. Jakie są największe zalety zabudowy szeregowej?

Taniej niż dom

Jednym z kryteriów wyboru lokalu mieszkalnego jest jego cena. W przypadku zakupu lub budowy domu wolnostojącego musimy liczyć się z dużym wydatkiem. Jeśli zależy nam na mniejszym koszcie, wówczas mieszkanie w zabudowie szeregowej wydaje się najlepszym pomysłem. Z takiej opcji skorzystać mogą więc osoby, których nie stać na dom jednorodzinny, a które niekoniecznie są zainteresowane nieruchomością w bloku. Szeregowce to atrakcyjna cenowo inwestycja w połączeniu z dość wysokim standardem i dużymi możliwościami organizacji przestrzeni. Warto dodać, że niższe są również wydatki na utrzymanie. Właściciele mieszkań w zabudowie szeregowej płacą mniej m.in. za ogrzewanie.

Prywatna przestrzeń

Jak wspomnieliśmy, nie każdy ma ochotę mieszkać w bloku – wiele osób ceni sobie prywatność, o którą zdecydowanie łatwiej w zabudowie szeregowej. Prywatna przestrzeń z osobnym wejściem, ogródek, miejsce parkingowe czy garaż. Własny, kameralny ogródek to przecież ogromny atut, zwłaszcza dla właścicieli zwierząt, rodzin z dziećmi lub osób szczególnie ceniących sobie relaks na powietrzu lub codzienny kontakt z naturą. Nie jest to oczywiście tak duży teren jak w przypadku domu wolnostojącego, ale na pewno daje poczucie większej swobody i wolności niż mieszkanie w blokowisku.

Atrakcyjna i spokojna okolica

Sporo osób szuka miejsca do życia z dala od hałasu, tłoku i spalin. Domy w zabudowie szeregowej mają tę zaletę, że bardzo często ulokowane są w zacisznych dzielnicach miast lub obszarach podmiejskich w bliskim kontakcie z naturą (np. mieszkania w Oławie na osiedlu Nowy Otok Apartments). Liczba sąsiadów również jest znacznie mniejsza niż w bloku, co sprzyja kameralnej atmosferze. Jednocześnie okolica takich osiedli bywa z reguły doskonale zagospodarowana. Mieszkańcy mają w pobliżu dostęp do sklepów, aptek, placów zabaw, terenów zielonych, przestrzeni rekreacyjnych i sportowych. Często nie ma potrzeby oddalać się poza osiedle, by skorzystać z wybranej usługi czy atrakcji.

Poczucie bezpieczeństwa

Mieszkanie w zabudowie szeregowej zapewnia więcej prywatności i spokoju niż te w osiedlowym bloku. Z drugiej strony właściciel takiej nieruchomości w razie potrzeby może liczyć na wsparcie sąsiadów. Obecność sąsiadów za ścianą daje poczucie większego bezpieczeństwa, pewności i komfortu psychicznego. Mniejsza liczba sąsiadów przyczynia się do nawiązania bliższych relacji, budowania wspólnoty i zacieśnienia więzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.