Małymi krokami zbliża się wiosna. To jedna z piękniejszych pór roku. Dłuższe dni, więcej słońca i zieleni – to wszystko sprawia, że mamy więcej energii i chęci do robienia różnych, ciekawych rzeczy. To również dobry moment, żeby wprowadzić trochę świeżości do swojego mieszkania. Bez względu na to czy kupiłeś właśnie nowe mieszkanie i musisz je urządzić, czy chcesz odświeżyć swoje dotychczasowe lokum – przeczytaj poniższy artykuł i garść praktycznych wskazówek jak wprowadzić trochę wiosny do swojego mieszkania.

Świeże kwiaty

To najlepszy i najprostszy sposób by ożywić mieszkanie i dodać mu koloru. Świeże kwiaty nie tylko wprowadzą wiosenny nastrój, ale ich zapach pozwoli naprawdę poczuć zbliżającą się wiosnę. Wybierz takie kwiaty jakie lubisz, ustaw je w ozdobnym flakonie lub stwórz ciekawą kompozycję wykorzystując szklane pojemniki, kolorowe wstążki i inne bibeloty.

Wiosenne kolory

Pomyśl z jakimi kolorami kojarzy ci się wiosna i wprowadź je do domu. Mogą to być dodatki w kolorach wiosny – poduchy leżąca na kanapie w salonie, wiosenne zasłony, bądź zastawa stołowa. Czasem nawet drobne dodatki wystarczą, by w domu zapanowała kolorowa i wiosenna atmosfera. Możesz też iść o krok dalej i zmienić kolor ścian na bardziej wiosenny. A jeśli dopiero urządzasz się w swoim nowym mieszkaniu możesz od razu zaplanować taką kolorystykę dzięki której wiosna będzie gościć u ciebie przez cały rok.

Diabeł tkwi w szczegółach

Kolory to jedno, a dwa to detale. Zadbaj o więcej roślin w domu, nie tylko kwiatów ciętych, ale i tych doniczkowych. Stawiaj je gdzie tylko się da – w końcu nic tak nie kojarzy się z wiosną jak kwiaty. Otwieraj często okno i wpuszczaj świeże powietrze. Zdejmij ciężkie, zaciemniające zasłony i powieś lekkie, zwiewne, z motywem kwiatowym.

Zadbaj o balkon

Wiosną częściej otwieramy okna, wychodzimy na taras lub balkon. Jeśli ta przestrzeń ma nas cieszyć trzeba i jej poświęcić trochę uwagi. Zawieś doniczki, w których posadzisz kolorowe kwiaty. Możesz też zrobić fajne wiszące doniczki, które będą oryginalną ozdobą balkonu, a przy okazji będą cieszyć oko domowników.

Znajdź swoje mieszkanie

Jeśli nie masz jeszcze swojego mieszkania – wiosna to idealny moment na jego poszukiwanie. Uruchom wyszukiwarkę, wpisz hasło mieszkania Rzeszów i ciesz się swoim własnym em już na wiosnę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.