Szukacie prostego i szybkiego sposobu na przyozdobienie sufitu w mieszkaniu? Może warto zainteresować się produktami takimi jak listwy przysufitowe?

Listwy przypodłogowe cieszą się dużą popularnością, ale sztukateria ozdobna dotyczy także tych przysufitowych. Dawniej bardzo chętnie po nie sięgano, ale obecnie ponownie wracają do łask i wykańcza się nimi wnętrza. Jeśli zależy nam na nadaniu pomieszczeniu nowego charakteru i wprowadzeniu do niego elegancji, warto postawić na listwy przysufitowe. Mogą mieć różne formy i barwy, wobec czego z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Dlaczego warto wybrać listwy przysufitowe?

Nie każdy sufit jest idealny, ale nie trzeba od razu sięgać po drogie rozwiązania i przeprowadzać gruntownego remontu. Wystarczy zainwestować w listwy przysufitowe, za pomocą których ukryjemy sprytnie niedoskonałości. Znikną problemy z nieestetycznymi krzywiznami i pęknięciami. Ta ozdobna sztukateria dostępna jest w wielu wersjach – zarówno prostej, jak i bardziej wyrazistej, białej lub kolorowej. Wnętrze od razu nabierze nowego charakteru i przestanie przyciągać wzrok różnego rodzaju mankamentami, z którymi borykaliśmy się do tej pory.

Co jeszcze przemawia za ich wyborem?

Po listwy przysufitowe warto sięgnąć nie tylko w przypadku niedoskonałego sufitu z różnymi niedociągnięciami. Mówimy tutaj o sztukaterii dekoracyjnej, czyli eleganckim elemencie dopełniającym aranżację. Wspaniale nadaje się do wykończenia wnętrz, szczególnie w pomieszczeniach, gdzie ściany mają inny kolor niż sufit lub zostały przyozdobione tapetą. Można nawet powiedzieć, że zamontowanie listew przysufitowych przyczynia się do podniesienia wartości nieruchomości, co ma szczególne znaczenie podczas jej sprzedaży. Wnętrza od razu nabierają klasy, wyglądają bardziej prestiżowo, a wszystko to uzyskamy w prosty i relatywnie tani sposób.

Prosty montaż i wiele możliwości

Listwy przysufitowe nie są skomplikowane w montażu. Można zrobić to bez dodatkowej pomocy. Kluczowe będzie odpowiednie ich przycięcie – nie mogą być zbyt krótkie ani krzywe, co od razu zniszczy ich walory estetyczne. Po listwy sięgamy przede wszystkim w celu zakamuflowania szpetnego łączenia ścian z sufitem, ale to nie jedyna możliwość. Tego typu sztukaterię zamontujemy tak naprawdę w dowolnym miejscu na suficie, co pozwoli na stworzenie ciekawego wzoru czy nawet geometrycznej figury. Za pomocą listew możemy podwyższyć lub obniżyć sufit, w zależności od osobistych potrzeb i preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.