Planując wystrój sypialni, nie możemy przeoczyć tego małego, ale kluczowego elementu jej wyposażenia – szafki nocnej.
Funkcje mebla
Szafka nocna zyskała nazwę poprzez swoje przeznaczenie – stoi przy łóżku i służy nam głównie wieczorem, gdy kładąc się spać umieszczamy na niej różne drobiazgi: telefon, lampkę nocną, czytaną aktualnie książkę czy kubek herbaty.
Gdy łóżko staje się naszym głównym centrum dowodzenia, może być i tak, że szafka nocna staje się podręcznym biurem. Ile osobowości, tyle rodzajów użyteczności. Marilyn Monroe przykładowo na swojej szafce nocnej trzymała telefon, butelkę szampana i krem nawilżający.
Jaką szafkę nocną wybrać do swojej sypialni? Cóż, skoro doszliśmy do momentu, gdzie stawiamy zarówno na użyteczność i oryginalność dopasowaną doskonale do naszych potrzeb, sprawmy, aby nasze wnętrze było równie piękne.
Szafka nocna dla tradycjonalistów
Tradycjonaliści kochają porządek i harmonię w swoim otoczeniu. To dla nich zostały stworzone osobliwe, klasyczne zestawy meblowe do sypialni, składające się z ram łóżka, szafy, toaletki i stolików nocnych. Tak urządzone wnętrze spotykamy najczęściej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaburzyć ten ład. Do dzieła!
Wybór inspirujących szafek nocnych na forte.com.pl
Szafka nocna, która nie jest szafką
Sypialnia urządzona indywidualnie nie jest już zwykłą fanaberią. Nie dziwi także surowy, oszczędny styl – im mniej mebli, tym lepiej. Niektóre z nich zyskują drugie życie, przywiezione z targów staroci i odnowione.
Stare, dobre… krzesło
Pierwszy, najbardziej banalny pomysł na stolik nocny? Oczywiście, że już dawno ktoś na to wpadł – krzesło! Popularne rozwiązanie szczególnie w niewielkich mieszkaniach zaprojektowanych w stylu industrialnym oraz skandynawskim. W grę wchodzi również stołek lub podnóżek pomalowany na żywy, mocny kolor.
Gość z lasu
Dla miłośników ochrony środowiska oraz naturalnych materiałów za stolik nocny może posłużyć drewniany pieniek. Odpowiednio przycięty, niekiedy oszlifowany dla bezpieczeństwa użytkowania będzie wyglądał intrygująco w otoczeniu innych, naturalnych tkanin oraz zieleni.
Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy
Nie możemy zapominać o molach książkowych, które nie mają co zrobić ze swoją kolekcją. Z książek można zrobić niejeden nocny stolik, pełniący jednocześnie funkcję praktyczną i użyteczną. Jedyny minus takiej konstrukcji jest taki, że książki szybciej się niszczą. Bezpieczniej zatem zamontować koło łóżka wysoką półkę, która pomieści wszystkie ulubione pozycje!