Sypialnia w stylu retro to prawdziwy hit! Coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie tego stylu do swoich wnętrz. Jak ją urządzić? Jakie elementy wybrać?

Przekonanie, że maksymalna moc jest zawsze niezbędna do osiągnięcia stylu vintage w odniesieniu do oświetlenia, jest fałszywe. Niskie zużycie energii wytwarza niewiele ciepła, ale nadal może być efektywne. Żarówka LED o mocy 18 W zapewnia bardzo dużą ilość światła, odpowiadającą mocy żarówki filamentowej o mocy 140 W, nie nagrzewając się przy tym zbytnio. Aby ukryć oświetlenie LED, wybierz abażury z wzorami i ciemnymi kolorami.

Mieszaj style dekoracyjne z odpowiednimi materiałami

We wnętrzach, w których zastosowano materiały mineralne, takie jak beton, cegła, płytki lub czysty kamień, można z łatwością zintegrować oświetlenie z materiałami tekstylnymi lub drewnianymi, aby uzyskać styl vintage. Innym sposobem na osiągnięcie tego kontrastu jest umieszczenie metalowej oprawy oświetleniowej na starej lub skandynawskiej szafie.

Unikaj stosowania żarówek o zimnym świetle

Aby osiągnąć inną formę sukcesu estetycznego i stylu vintage z jasnym oświetleniem, wybierz cieplejsze żarówki lub proste retro żarówki filamentowe, które zapewnią ciepłe oświetlenie z akcentami retro.

Przeanalizuj atmosferę pomieszczenia przed wyborem koloru lampy

Jeśli lampa, którą wybierzesz, ma klosz lub nieprzezroczysty reflektor, to kolor jej wnętrza ma ogromne znaczenie. Biały ma tendencję do maksymalnego rozproszenia światła, podczas gdy pomarańczowy i miedziany oferują ciepłe i przyjemne światło, tworząc styl vintage. To samo można powiedzieć o przezroczystym kloszu. Jego kolor sprawi, że światło będzie lekko zabarwione,  stworzy stonowaną i relaksującą atmosferę. Idealnie sprawdzą się  kinkiety klatka schodowa. 

Umieść oświetlenie w miejscach, które potrzebują najwięcej światła

W salonie lampę w stylu vintage najlepiej umieścić w pobliżu sofy w stylu vintage retro lub fotela w stylu retro. Aby uzyskać styl vintage, można ją również skierować w stronę ładnych przedmiotów na półce. W pokoju będą zorientowane w kierunku szafki lub konsoli. Na klatce schodowej skuteczniejsze jest oświetlenie stopni, a nie ścian.

W sypialni postaw na relaksujące oświetlenie

Aby uzyskać oświetlenie pośrednie, najlepiej zdecydować się na oświetlenie, które odbija się od sufitu lub ścian. Najlepszym wyborem będą abażury w stylu vintage, które rozpraszają kolorowe światło, oraz żarówki o bardzo ciepłym świetle.

W łazience postaraj się zastosować oświetlenie przypominające naturalne światło dzienne.

Jeśli masz wannę, najbardziej idealnym oświetleniem będzie takie, które umożliwia sterowanie światłem za pomocą ściemniacza, tak abyś mógł je regulować w dół podczas chwil relaksu.

Gwarantuje to również element stylu retro, vintage do Twojego wnętrza.

W przedpokoju umieść kompaktowe żarówki fluorescencyjne, które stopniowo się rozjaśniają.

Sprawdź czas zapłonu, zazwyczaj podany na opakowaniu żarówki. Aby uzyskać natychmiastowe oświetlenie, wybierz inny rodzaj technologii żarówek (halogenowe, LED lub żarowe) Pamiętaj, że styl vintage można stworzyć za pomocą każdego z tych typów. Wszystko zależy od tego, jakie światło wybierzesz i gdzie je umieścisz.

Nie używaj lampy jako głównego źródła światła, jeśli nie jest ona przeznaczona do tej funkcji

Oświetlenie pokoju lampami stołowymi w stylu vintage zapewnia niedoskonały wygląd nawet przy użyciu mocnych żarówek. To samo dotyczy salonu oświetlonego głównie przez lampę o niewystarczającej wysokości. Lampa vintage powinna być dodatkiem, ale nie głównym źródłem światła. Styl vintage można osiągnąć poprzez udane oświetlenie i nacisk na światło, lub subtelne podteksty przejawiające się w akcesoriach oświetleniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.