Ochrona domu przed zbytnim nagrzewaniem się w okresie letnim może okazać się zbyt trudnym zadaniem. Jeżeli okna budynku wychodzą na południową stronę świata, tradycyjne wewnętrzne przesłony mogą okazać się niewystarczające. Ratunkiem stają się przesłony zewnętrzne, a spośród nich najpopularniejsze i najsolidniejsze w wykonaniu – rolety zewnętrzne oraz żaluzje fasadowe. Pozwalają one skutecznie obniżyć temperaturę wewnątrz budynku i zapewnić komfortowe warunki życia, a dodatkowo są bardzo odporne na wpływ niekorzystnych warunków pogodowych. Przyjrzyjmy się im bliżej.

ABC rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne stanowią doskonałe zabezpieczenie budynku przed nadmiernym nasłonecznieniem, a w efekcie nagrzewaniem. Najlepiej ich montaż zaplanować już na wstępnym etapie budowy, a nawet w czasie projektowania budynku. Montaż bowiem rolet zewnętrznych odbywa się podtynkowo, dzięki czemu mechanizm jest niewidoczny, wtapia się w elewację. Możemy również zdecydować się na zakup rolet zewnętrznych już po zakończeniu budowy, wówczas jednak jedynym rozwiązaniem jest montaż bezpośrednio na fasadzie budynku. Duży wybór kolorów lameli tych rolet daje możliwość dopasowania ich do kolorystyki fasady.

Co zyskujemy dzięki roletom zewnętrznym

Dzięki roletom zewnętrznym budynek ma zapewnioną izolację termiczną oraz akustyczną. Dodatkowo, stanowi zabezpieczenie dla okien, drzwi i elewacji przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Ich solidne wykonanie sprawia, że są świetnym zabezpieczeniem antywłamaniowym oraz inwestycją w bezpieczeństwo i komfort życia na lata.

ABC żaluzji fasadowych

Żaluzje fasadowe są bardzo nowoczesnym rozwiązaniem. Są bardzo odporne na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu doskonale chronią okna i drzwi przed uszkodzeniem. Stosuje się je przeważnie na dużych powierzchniach okiennych, ponieważ świetnie chronią budynek przed nagrzewaniem się. Są też bardzo oryginalną ozdobą budynku, co zawdzięczamy ich budowie – ruchomym panelom lub lamelom. Zarówno panele, jak i lamele są elementem ruchomym, użytkownik ma możliwość ustawiania ich kąta nachylenia w ten sposób, by ustawić ilość wpadającego światła i jego kąt wpadania do pomieszczenia. Sterowanie urządzeniem odbywa się ręcznie lub elektrycznie. Bardzo dużą rolę pełni tu system inteligentnego sterowania za pośrednictwem smartfona lub tabletu.

Co zyskujemy dzięki żaluzjom fasadowym?

Żaluzje fasadowe są niezwykle praktycznym rozwiązaniem i sprawdzi się w każdym budynku. Doskonale ograniczają dopływ światła do pomieszczeń, są także nietuzinkową ozdobą fasady. Podobnie, jak rolety zewnętrzne nadają budynkom minimalistyczny i nieco futurystyczny charakter. Żaluzje fasadowe dają dodatkowo możliwość ustawiania lameli wedle potrzeb , dzięki czemu można z dużą dokładnością ustawiać kąt wpadania światła słonecznego oraz jego ilość.

Dobór odpowiedniej przesłony okiennej zapewni komfort przebywania w pomieszczeniu i zagwarantuje stylowe wykończenie okien.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.