Przedpokój to pomieszczenie, którego aranżacja nierzadko stwarza pewne problemy. Jest zbyt ciasny, ma nietypowy kształt lub po prostu nie mamy na niego pomysłu. Zwykle też, spędzamy w nim niewiele czasu, jedynie przechodząc przez niego i przechowując w nim ubrania. Dzięki odpowiednim meblom na wymiar możemy sprawić, że korytarz będzie dumą i wizytówką całego mieszkania.

Wszystko czego chcesz

Najbardziej ergonomicznym, a jednocześnie oryginalnym i ciekawym aranżacyjnie rozwiązaniem jest wykorzystanie tego, co mamy. Jeśli w naszym przedpokoju znajdują się schody, wnęki w ścianach bądź nietypowe zakamarki, warto stworzyć z nich coś praktycznego. Pomogą nam w tym meble na wymiar, które perfekcyjnie wpiszą się w konkretną przestrzeń.

Nie tylko będziemy mogli dopasować niestandardowe wymiary i kształty takich sprzętów. Swobodnie dobierzemy ich kolorystykę, styl i funkcje, w zależności od naszych unikalnych potrzeb. Ponadto będziemy mieli całkowitą pewność, że są wykonane z dbałością o najlepszą jakość, ponieważ sami będziemy nad tym czuwać.

Przedpokój na wymiar

Wszystko czego potrzebujesz

W przedpokoju zazwyczaj chowamy wiele różnych przedmiotów, od aktualnie używanych przez nas par butów, po chwilowo niepotrzebne ubrania, środki czystości czy sprzęt sportowy. Warto zadbać o to, żeby każda z tych rzeczy miała swoje przydzielone miejsce, co przyczyni się do zachowania porządku. Niemałym ułatwieniem będą nowoczesna systemy schowków. Jeśli zdecydujemy się na spersonalizowane meble na wymiar, będziemy mogli dokładnie zaplanować ich wielkość i układ.

Wiele miejsca zaoszczędzimy, decydując się na przykład na zabudowę z szafek lub półek pod schodami. Bardzo przydatne pod tym kątem będą też szafki narożne. Komory szafy mogą mieć różną wysokość dla ubrań o różnej długości. Wielopoziomowe półki ze specjalnym profilowaniem zapewnią lepszą jakość przechowywania butów. Wąskie, wysuwane schowki ukryte między innymi meblami pozwolą na wygodne przechowywanie wszelkich skarbów. Wszystko zależy wyłącznie od naszych potrzeb i wyobraźni.

W przedpokoju nie powinno zabraknąć też wygodnego siedziska. Jednym z ciekawszych pomysłów jest tapicerowana ławka, będąca integralną częścią ścianki meblowej. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo miejsca. Dodatkowo jej wnętrze może służyć jako kolejny schowek w formie skrzyni. Alternatywnym rozwiązaniem mogą być półki na buty znajdujące się pod siedziskiem. Możemy również zdecydować się na oddzielnie stojącą pufę, fotel lub ławę. Świetnym pomysłem będzie też wykorzystanie przestrzeni pod oknem. Warto stworzyć tam wygodny kącik do siadania, połączony ze strefą relaksu.

Kolejnym elementem, który powinien znaleźć się w korytarzu, jest lustro. Według własnej opinii możemy szukać różnych rozwiązań. Zwierciadło może znaleźć się na drzwiach którejś z szaf lub oddzielnie na ścianie. Może ono sięgać od sufitu do podłogi, albo przyjąć oryginalny, mniejszy kształt. Możemy również postawić na pojedyncze lustro bądź otoczyć się nimi z kilku stron, co powiększy optycznie przestrzeń.

Szafa na wymiar w przedpokoju

W twoim stylu

Funkcjonalność i pojemność mebli to nie wszystko. Warto zadbać też o estetykę i styl naszego wnętrza. Dzięki dowolnemu łączeniu kolorów i materiałów będziemy mieli szansę stworzyć coś odpowiadającego naszym gustom. Warto przy tym kierować się stylem całego mieszkania lub najbliższego pokoju, aby przejście z jednej przestrzeni do drugiej było płynne.

Ciemne drewniane frontony mebli będą idealnie pasować do stylu klasycznego i retro. W zestawieniu z bogatymi kolorami tapicerki i dodatków, na przykład złotem i bordo, sprawdzą się też we wnętrzach w stylu New Art Déco. Z kolei białe fasady szafek świetnie wpiszą się w skandynawski minimalizm lub francuski romantyzm. Możemy oczywiście odrzucić wszelkie ustalone wzorce i zaprojektować unikatowe wnętrze z niepowtarzalną gamą barw.

Kolejną zaletą mebli na wymiar jest to, że mogą one być podświetlane. System lampek LED może być wbudowany między łączenia różnych elementów albo znajdować się wewnątrz szafek i szuflad. Dzięki temu po ich otwarciu wszystko będzie doskonale widoczne, bez konieczności zapalania głównego oświetlenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.