Łazienka to pomieszczenie, w którym bardzo często dostrzec można różne półki nad wanną. Jeśli zostaną one odpowiednio wykonane, można liczyć, że uda się połączyć estetykę z funkcjonalnością, a więc to, co w przypadku łazienki ma naprawdę ogromne znaczenie. Dla wielu osób półki umieszczone nad wanną stanowią niezbędny element łazienkowego wyposażenia. Tworzą bowiem przestrzeń, którą można wykorzystać do ustawienia różnego rodzaju kosmetyków. Można na nich umieścić także świecę, która skutecznie umili wieczorną kąpiel.

Półki nad wanną – kiedy zdecydować się na ich montaż?

Cieszące się dużą popularnością półki nad wanną to dobry wybór zwłaszcza wtedy, kiedy nasza łazienka jest naprawdę niewielka, co przekłada się na małą ilość mebli. Jeśli brakuje nam szafek, mamy najprawdopodobniej problem z tym, co zrobić z kosmetykami i ręcznikami. Wykonana z odpowiednich materiałów, którym nie straszna jest wilgoć, półka umieszczona nad wanną zapewnia dodatkową przestrzeń do przechowywania. Wystarczy odpowiednio wszystko na niej ustawić, aby łazienka nie sprawiała wrażenia zagraconej i prezentowała się naprawdę bardzo dobrze.

Czy umieszczone we wnękach półki nad wanną to dobry wybór?

Półki nad wanną mogą być bardzo różne. ciekawą propozycją, która świetnie wpływa na wygląd łazienki jest wykonanie w ścianach wnęk, które następnie zostają zaaranżowane właśnie nad półki. Wówczas zyskujemy swojego rodzaju otwartą szafkę, której pojemność uzależniona jest od rozmiaru wnęki. Im większa będzie wnęka, tym więcej rzeczy uda się nam w niej zmieścić. Dostępne są również gotowe półki, które montuje się na wannie. Postawić można na te drewniane bądź z tworzywa, które doskonale znosi wilgoć. Zwłaszcza te pierwsze prezentują się wyjątkowo stylowo. To bardzo dobry wybór, jeśli chcemy urządzić łazienkę w stylu skandynawskim.

Czy półki nad wanną mogą być podświetlone?

Decydując się na półki nad wanną, warto pamiętać, że obecnie rozwiązaniem cieszącym się dużą popularnością, która sprawia, że łazienka prezentuje się niezwykle stylowo jest podświetlenie. Wystarczy postawić na odpowiednie listwy LED, aby półka została w szczególny sposób podkreślona. Szeroki wybór kolorów światła sprawia, że można postawić na barwę najbardziej wpisującą się w projekt łazienki. Plusem taśm LED jest to, że są niezwykle wytrzymałe. Dostępne są modele wodoodporne, które w łazience można stosować bez żadnych obaw. Nie zużywają one dużo prądu. Gwarantują naprawdę bardzo dobry efekt.

Półki nad wanną to element, na który decyduje się większość posiadaczy łazienki wyposażonej w wannę. Sprawiają one, że w łazience pojawia się dodatkowa przestrzeń, którą można wykorzystać do przechowywania. Warto jednak pamiętać, że wprawdzie są one szczególnie polecane do małych łazienek, to nie znaczy, że nie można po nie sięgnąć, kiedy łazienka jest naprawdę duża i przestronna. Wówczas półki nad wanną można wykorzystać do umieszczenia w łazience elementów dekoracyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.