Artykuł partnera.

Wysokiej klasy drewno dębowe jako surowiec na profile okienne pozwoli korzystać ze wszystkich zalet okien drewnianych – od funkcjonalności, trwałości i walorów estetycznych, po komfort i samopoczucie domowników. Właściwości drewna wpływają na jego klasę i jakość okien drewnianych, dlatego istotna jest wycinka drzew w odpowiedniej fazie wzrostu, właściwa obróbka drewna oraz proces suszenia. Dowiedz się, dlaczego okna dębowe są dobre z natury!

Jakie cechy ma drewno dębowe?

Dąb to gatunek drewna twardego i ciężkiego. Pozyskuje się je z części pnia zwanej twardzielą. Jest to surowiec naturalny doceniany głównie za odporność na ścieranie się, na szkodliwe warunki pogodowe i działanie wody, a także działanie owadów. Dąb to drzewo liściaste, które jest odwiecznym symbolem trwałości i solidności. Jest to gatunek bardzo szlachetny, który imponuje nie tylko wytrzymałością, ale także niejednolitą fakturą oraz zachwycającą kolorystyką – od beżowego, miodowego po orzechowy, koniakowy czy mahoniowy.  Pod wpływem słońca drewno dębowe subtelnie ciemnieje i nabiera szlachetnej głębi, dlatego warto wziąć to pod uwagę podczas wybierania koloru okien dębowych.

Duże zainteresowanie tym gatunkiem drewna wynika z wysokiej wytrzymałości, ciekawej faktury oraz stosunkowo dużej dostępności materiału. Dąb nie odkształca się i nie poddaje korozji biologicznej. Co ciekawe, nie musisz wykonywać impregnacji, aby Twoje okna lub drzwi były odporne na działanie szkodników. Drewno dębowe uchodzi za jedno z najtwardszych i najbardziej odpornych na uszkodzenia mechaniczne.

Okna dębowe – dla kogo?

Drewno dębowe to bardzo wytrzymały materiał budowlany oraz konstrukcyjny. Wiele osób docenia jego naturalne pochodzenie, wyjątkowość i szlachetny charakter. Okna drewniane produkowane są w zgodzie z naturą. Są one gwarancją prawdziwego piękna na lata – dowiadujemy się w rozmowie z przedstawicielem firmy Urzędowski, która jest liderem w branży stolarki otworowej.

Okna dębowe wybierają inwestorzy, którym zależy nie tylko na ekologii i naturalnym mikroklimacie, ale również na estetyce wnętrza i trwałości przez lata. Pasują one praktycznie do każdego rodzaju pomieszczenia. Sprawdzą się zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i w nowoczesnych. Okna drewniane dębowe ocieplą wnętrze Twojego domu i nadadzą mu nieco ekskluzywności. Wpasują się także w pomieszczenia w stylu loftowym i industrialnym. Możesz je śmiało łączyć z różnymi materiałami, fakturami i barwami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.