Artykuł partnera.

Czy zdarzyło Ci się odkurzyć cały pokój i już po chwili ze złością zauważyć, że na dywanie pozostały okruszki, a na panelach wciąż leży kurz? Aby czyszczenie stało się jeszcze prostsze i przede wszystkim dokładniejsze, postaw na odkurzacz z elektroszczotką. Jeśli wybierzesz model z podświetleniem LED, Twoim oczom nie umknie już żaden brud!

Z tekstu dowiesz się:

 • jak działa odkurzacz pionowy z elektroszczotką,
 • dlaczego warto mieć odkurzacz pionowy z elektroszczotką w swoim domu,
 • jak wybrać najlepszy odkurzacz z elektroszczotką.

Odkurzacze z elektroszczotką poradzą sobie doskonale zarówno czyszczeniem dywanu czy wykładziny, jak i twardej nawierzchni. To jedno z akcesoriów nowoczesnego odkurzacza, które cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością wśród kupujących. Nie bez powodu!

Elektroszczotka do odkurzacza – jak to działa?

Elektroszczotka to funkcjonalne akcesorium, w które wyposażonych jest wiele nowoczesnych odkurzaczy – szczególnie bezprzewodowych. Wystarczy spojrzeć na przykład na dowolny odkurzacz pionowy Zelmer. Każdy z nich posiada w zestawie elektroszczotkę – czy to zwykłą, czy z dodatkowym podświetleniem LED.

Końcówka nazywana elektroszczotką to tak naprawdę wałek z nieustannie obracającymi się szczotkami. To właśnie one sprawiają, że odkurzacz pionowy efektywnie usuwa sierść zwierząt, włosy, kurz czy resztki jedzenia z każdej powierzchni.

Elektroszczotka w odkurzaczach pionowych posiada stały napęd elektryczny, co oznacza, że nie będzie traciła mocy, gdy np. filtr będzie zapchany. To właśnie różni ją od turboszczotki – końcówki, która działa tak samo, ale napędza ją energia ssąca odkurzacza.

Odkurzacz z elektroszczotką – największe zalety

Dzięki elektroszczotce usunięcie zarówno większych, jak i mniejszych zabrudzeń nie stanowi żadnego problemu – niezależnie od rodzaju podłoża, które sprzątasz. Nowoczesne akcesorium docenią przede wszystkim właściciele domów, w których mieszkają małe dzieci, alergicy lub zwierzęta. Ten szczególny rodzaj szczotki sprawdza się szczególnie przy sprzątaniu powierzchni, na których:

 • gromadzi się sierść zwierząt (np. przedpokój, salon),
 • znajdują się okruchy jedzenia (np. pokój dziecka),
 • na podłodze często ląduje mąka czy przyprawy (kuchnia).

Z elektroszczotki możesz z powodzeniem korzystać do odkurzania wykładzin i dywanów. Co ważne, jej regularne używanie nie tylko nie zniszczy tkaniny, ale może nawet przyczynić się do znacznej poprawy jej wyglądu i wygładzenia! Równie dobrze elektroszczotka sprawdzi się w przypadku twardych powierzchni, takich jak płytki ceramiczne, panele podłogowe czy drewniany parkiet. Zebrane na nich kurz czy okruchy wciągniesz do pojemnika szybko, dokładnie i z dużą łatwością.

Odkurzacz bezprzewodowy z elektroszczotką – jaki wybrać?

Szukasz idealnego odkurzacza z elektroszczotką? Pamiętaj, że znaczenie ma tutaj nie tylko opisywane akcesorium, lecz także parametry danego sprzętu. Zwróć uwagę na odkurzacz Zelmer z elektroszczotką ZSVC622 TYMEK. To urządzenie z technologią cyklonową, stworzone z myślą o alergikach. Wbudowany filtr HEPA wyłapuje nawet najmniejsze zabrudzenia, np. kurz, pyłki roślin, roztocza czy grzyby. Dodatkowe zalety TYMKA to:

 • łatwość użytkowania i przechowywania – możliwość zamontowania na ścianie,
 • wygoda bezprzewodowej pracy,
 • długi czas działania – do 35 minut,
 • efektywne odkurzanie – dzięki litowemu akumulatorowi o napięciu 22,2 V,
 • podświetlenie LED elektroszczotki,
 • możliwość odkurzania nietypowych powierzchni (np. stół) – dzięki dodatkowym akcesoriom w zestawie,
 • wbudowany spory pojemnik na kurz o pojemności 500 ml.

Wiesz już, czym jest elektroszczotka i dlaczego warto wybrać odkurzacz, który posiada ją w zestawie. Poznaj bliżej TYMKA oraz inne urządzenia Zelmer wyposażone w takie akcesorium i wybierz najlepsze dla Twoich potrzeb. Szybko docenisz ogromną wygodę, jaką dzięki niemu zyskasz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.