Bardzo rzadko zdarza się, aby nowy właściciel natychmiast eksmitował doskonale dobrych lokatorów po zakończeniu sprzedaży, a utrzymanie ich może czasami nawet zostać zapisane w umowie. Sprzedaż nieruchomości jako najemcy zapewnia najemcom spokój ducha, że prawdopodobnie nie będą zmuszeni do opuszczenia domu. W zależności od rodzaju inwestora i właściciela, którym jesteś, może być dla Ciebie ważne, aby chronić swoich najemców przed wysiedleniem.

Nieruchomości w Niepołomicach – najważniejsze kwestie

Nieruchomości w Niepołomicach cieszą się dużą popularnością. Mamy nadzieję, że masz rozsądnych najemców, którzy chcą z tobą współpracować, aby ułatwić oglądanie nieruchomości potencjalnym nabywcom. Mimo to nie są zobowiązani do zgadzania się na każdą prośbę o obejrzenie, co może skomplikować proces sprzedaży. Chociaż można rozsądnie oczekiwać, że będą zadowoleni, że sprzedajesz nieruchomość jako dzierżawioną, zamiast ją eksmitować, nadal mają prawo do „spokojnego korzystania” zgodnie z prawem. Kiedy zdecydujesz się sprzedać swoją nieruchomość jako wynajętą, Twoim pierwszym zamiarem powinno być zapewnienie, że relacje między Tobą a Twoimi najemcami są pełne szacunku i przyjemne, jak to tylko możliwe. Niezadowoleni lokatorzy mogą powodować bardzo nieprzyjemny proces sprzedaży. Powiadom ich przed wprowadzeniem nieruchomości do obrotu – upewnij się, że wyjaśniłeś zamiar sprzedaży najemcom przed podjęciem jakichkolwiek ruchów. Jeśli dowiedzą się pocztą pantoflową, że ich dom jest reklamowany na sprzedaż, może to ze zrozumiałych względów wywołać panikę i złe uczucia wobec ciebie. Daj im pierwsze prawo do odmowy – nawet jeśli jesteś pewien, że albo nie kupiliby lub nie mogliby kupić twojej nieruchomości, daj swoim najemcom szacunek oferowania im nieruchomości do zakupu przed wprowadzeniem jej na rynek.

O tym warto pamiętać!

Chociaż może to być frustrujące, istnieje wiele ważnych powodów, które mogą utrudnić najemcom wyrażenie zgody na wszystkie widoki. Na przykład mogą pracować w domu lub czuć się niekomfortowo, mając nieznajomych w domu i walczyć o zwolnienie z pracy, aby wziąć udział w oglądaniu. Co więcej, mogą cierpieć z powodu problemów osobistych, które utrudniają im radzenie sobie z niepokojem osób oglądających ich dom, lub mogą po prostu czuć, że oglądanie powinno być zorganizowane na ich warunkach. Elastyczność będzie musiała być zapewniona po obu stronach i najlepiej jak potrafisz, podejść do tematu ze zrozumieniem i szacunkiem dla najlepszego wyniku. Może również zminimalizować takie problemy, organizując oglądanie bloków tam, gdzie to możliwe, zamiast próbować przeprowadzić każdego potencjalnego nabywcę osobno.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.