Ciepła woda jest koniecznie potrzebna w każdym budynku, zarówno w domu, instytucji, jak i nawet w domku letniskowym czy działkowym. Dlatego też jeśli nie można jej uzyskać bezpośrednio z układu hydraulicznego z elektrociepłowni miejskiej, niezbędne jest zainstalowanie ogrzewacza, który będzie ją wytwarzał. W tym przypadku jednym z rozwiązań jest przepływowy ogrzewacz wody. Zobaczmy zatem, na jakie jego cechy zwrócić uwagę, aby był jak najbardziej funkcjonalny.

Energooszczędność

Każdy z nas wie, jak wysokie mogą być ceny opłat za energię elektryczną. Dlatego też w pierwszej kolejności należy zadbać o wysokiej jakości produkt renomowanej firmy, który będzie cechował się bardzo wysoką wydajnością pracy i jednocześnie pracą energooszczędną. Szacuje się, że odpowiedni dobór urządzenia sterowanego elektrycznie może doprowadzić nawet do zaoszczędzenia 30% energii w porównaniu do urządzeń sterowanych hydraulicznie.

Wysokiej jakości przepływowe ogrzewacze wody umożliwiają nastawienie oczekiwanej temperatury zgodnie z oczekiwaniami, nawet z dokładnością do 0,5 stopnia Celsjusza. To dodatkowo sprawia, że woda zawsze będzie ogrzewana tylko do optymalnej temperatury, bez niepotrzebnej straty energii na zbyt gorącą wodę.

Nowoczesne funkcje zabezpieczające

Doskonałe, dokładne sterowanie temperaturą uzyskiwanej wody zapewnia użytkownikowi bezpieczeństwo i chroni go przed oparzeniem. Jest to szczególnie ważne rozwiązanie, jeśli w domu przebywają małe dzieci, które jeszcze nie do końca potrafią wyczuć, jaka temperatura wody jest dla nich optymalna. Nastawienie jej w sposób elektroniczny sprawi, że maluch nigdy nie ulegnie przykremu i bolesnemu wypadkowi.

Warto także wspomnieć o zabezpieczeniach stosowanych w urządzeniach, które zapewniają absolutne bezpieczeństwo przed jakimkolwiek innym wypadkiem, w tym porażeniem prądem.

Nowoczesne dodatki

Jeśli lubisz nowoczesne, inteligentne domy, z pewnością spodobają ci się takie ciekawe funkcjonalności, jak możliwość sterowania podgrzewanie wody za pomocą pilota. Dzięki temu z łatwością dopasujesz oczekiwaną temperaturę wody we wszystkich kranach jednocześnie, bez konieczności chodzenia z pomieszczenia do pomieszczenia czy bez konieczności przerywania kąpieli, by lepiej ją dostosować.

Długa żywotność i estetyka

Kolejną zaletą elektrycznych podgrzewaczy wody jest ich budowa. Zostały w całości wyposażone w systemy antykorozyjne, które sprawiają, że są odporne na działanie wody przepływającej przez ich elementy. Dzięki temu charakteryzują się długą żywotnością i wydajną, bezproblemową pracą. Dodatkowo wszystkie części zostały zamknięte w estetycznej, odpornej na zniszczenia obudowie, której wygląd łatwo dopasujesz do każdej łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.