Artykuł partnera.
Wiele osób marzy o posiadaniu własnego mieszkania, ale przed jego zakupem należy rozważyć wszystkie najbardziej istotne aspekty, w tym na przykład lokalizację, ilość pomieszczeń oraz numer kondygnacji, na której ma być umiejscowiony lokal. Dla niektórych, ten ostatni aspekt jest naprawdę bardzo ważny, a widać to chociażby po rosnącym zainteresowaniu mieszkaniami na parterze. Bardzo często posiadanie nieruchomości na najniższej kondygnacji wiąże się z możliwością posiadania małego ogródka lub tarasu, a to zwykle najbardziej przekonuje kupujących.
Zalety mieszkania na parterze
Osoby zamieszkujące w bloku cenią sobie możliwość posiadania kawałeczka ogródka, bowiem czują się wtedy trochę bliżej natury. Biorąc pod uwagę, że obecnie nowoczesne osiedla przewidują przestrzeń zieloną dla mieszkańców, mogą oni obserwować piękną okolicę ze swojego prywatnego tarasu czy też obserwować swoje dzieci bawiące się na osiedlowym placu zabaw.
Co więcej, możliwość wyjścia z mieszkania na taras czy do ogródka zapewnia domownikom większy dostęp do świeżego powietrza i bynajmniej nie chodzi tu o to, że więcej wpada go do mieszkania. Mając swój własny kawałek zieleni lokatorzy mogą wypić poranną kawę na leżaku zamiast przed telewizorem. Poza tym dzieci chętniej bawią się przy domu, a rodzice czują się spokojni, że mają je stale na oku
Mieszkanie na parterze to też bardzo dobre rozwiązanie dla rodzin czy par posiadających zwierzęta. Własna, zielona przestrzeń to idealne miejsce zabaw dla pupili. Ponadto nie są one zdane tylko na wyjścia na spacer, ale mogą bawić się na świeżym powietrzu w dowolnym momencie.
Wady mieszkania na parterze
Wybór kondygnacji, na której ma się znajdować mieszkanie to kwestia indywidualna każdego kupującego. Fanów mieszkań na parterze z pewnością nie brakuje, ale istnieje też grono przeciwników, którzy za koronny argument podają mniejszą prywatność ze względu na niskie umiejscowienie okien. Ten problem akurat bardzo łatwo rozwiązać montując rolety, które i tak zdobią okna prawie w każdym mieszkaniu czy domu. Za to drugi argument dotyczący większego hałasu to niekiedy strzał w dziesiątkę. Na niższych kondygnacjach z pewnością słychać więcej hałasu niż na wysokim piętrze, chociażby przez wzgląd na znajdujące się w okolicy place zabaw, ulice czy po prostu obecność sąsiadów.
Fajnie mieć swój własny ogródek, ale czasem przynosi to więcej utrapienia niż korzyści. Ogródkiem bowiem trzeba się odpowiednio zajmować, a nawet zakładając że jesteś na to gotowy, musisz się liczyć z tym, że obecność wysokich budynków wokół może powodować zacienienie przestrzeni, przez co Twoje kwiaty i warzywa nie będą rosły. Dlatego wybierając mieszkanie na parterze z myślą o dostępie do ogródka warto dokładnie zapoznać się z planami i umiejscowieniem tego dodatkowego terenu należącego do mieszkania.
Sprawdź dostępność mieszkań na parterze u dewelopera w Lublinie
Powyższe zestawienie dobrych i słabych stron mieszkania w lokalu na parterze stanowi swego rodzaju sugestię dla osób poszukujących nieruchomości w Lublinie. Już wiesz na co powinieneś zwracać uwagę przy przeglądaniu ofert i dlaczego mieszkanie na niższej kondygnacji nie jest dla wszystkich dobrym rozwiązaniem. Po przemyśleniu wad i zalet, możesz podjąć świadomą decyzję. Jeżeli jednak nadal masz wątpliwości, warto skontaktować się z deweloperem w Lublinie i sprawdzić dokładnie ofertę mieszkań. Może widok pięknego ogródka Cię przekona, a może znajdziesz ciekawe lokum na wyższym piętrze, ale bardziej odpowiadające Twoim potrzebom.