Przestrzeń niewypełniona zbędnymi akcesoriami i ozdobami stanowi rozwiązanie wybierane przez wiele osób ze względu funkcjonalność. Minimalizm zapewnia bowiem komfort użytkowania wnętrza, ograniczając również czas oraz energię domowników potrzebną do utrzymania porządku w obrębie pomieszczenia. Warto wiedzieć, jak stworzyć łazienkę podporządkowaną tej konwencji.

Wykorzystane materiały

Minimalizm stanowi idealne rozwiązanie dla osób, nie lubiących przeładowanych przestrzeni. Aranżując łazienkę w takim stylu, warto zdecydować się na wybór elementów wykonanych ze szkła lub stali. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej proporcji, gdyż materiały te mogą przeobrazić łazienkę w zimne i mało przytulne wnętrze. Dopełnieniem minimalistycznej przestrzeni może być również beton architektoniczny, który od kilku lat jest niezwykle ceniony przez dekoratorów. Warto wprowadzić go do wnętrza dzięki wykorzystaniu dużych płytek, imitujących kompozyt. W łazience sprawdzą się również heksagony. W minimalistycznych wnętrzach często wykorzystuje się materiały charakterystyczne dla rustykalnych przestrzeni. W nowoczesnej łazience można zatem zastosować drewniane półki i szafki. Warto zdecydować się na wybór surowego materiału z widocznymi słojami.

Nietypowe rozwiązanie

W minimalistycznej łazience zazwyczaj wykorzystuje się kabiny prysznicowe. Dysponując jednak większą przestrzenią, warto zdecydować się na wybór wanny do zabudowy. Urządzenia te swoją geometryczną formą nawiązują bowiem do nowoczesnej stylistyki. Wybraną wannę można pokryć płytkami, których kolor będzie dobrze komponował się z barwami ścian i mebli. W minimalistycznej łazience warto również zastosować wiszący sedes. Jego lekka forma będzie bowiem tworzyć koherentne zestawienie z charakterem całego wnętrza.

Minimalistyczna łazienka jest ciekawym rozwiązaniem dla osób, ceniących komfort użytkowania przestrzeni. Warto jednak w aranżowanym pomieszczeniu wykorzystać nietypowe rozwiązania. Łazienka powinna bowiem odzwierciedlać charakter domowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.