Wśród armatury łazienkowej znaleźć można wiele różnego rodzaju baterii. W przypadku tych najczęściej używanych, czyli baterii umywalkowych, z reguły spotykamy baterie sztorcowe montowane bezpośrednio do blatu lub umywalki. Takie rozwiązanie ma swoje zalety, jednak jeśli chcemy stworzyć aranżację łazienki z prawdziwego zdarzenia, warto nieco poszerzyć swoje horyzonty i zainteresować się bateriami umywalkowymi podtynkowymi. Dlaczego?

Baterie podtynkowe do łazienki – dlaczego warto?

Dla wielu bateria umywalkowa montowana pod tynkiem może wydawać się czymś nazbyt wyszukanym, wręcz fanaberią, która wymaga nieco więcej zachodu niż montaż baterii na umywalce czy nawet blacie. Jednak w rzeczywistości, jeśli dopiero wykańczamy swoją łazienkę albo planujemy jej generalny remont, rozwiązanie to niesie ze sobą wiele korzyści i to nie tylko tych związanych z wyglądem baterii.

Równie ważna jest tutaj strona praktyczna, którą przede wszystkim jest minimalizm, jakim odznaczają się baterie podtynkowe, a tym samym łatwość ich czyszczenia. Przy montażu podtynkowym elementy instalacji hydraulicznych pozostają ukryte w ścianie. Przez co wystrój łazienki nabiera lekkości, a powierzchni do zbierania zabrudzeń jest dużo mniej! To jednak nie wszystko!

Kolorowa bateria umywalkowa podtynkowa

Na rynku mamy naprawdę szeroki wybór baterii umywalkowych podtynkowych, które różnią się między sobą nie tylko wzornictwem, ale także kolorem. Niezwykle popularna jest aktualnie kolorowa armatura, gdzie znajdziemy baterie łazienkowe w takich kolorach jak złoty, miedziany, grafitowy czy czarny. Swoje miejsce ma nawet biały, co trzeba przyznać, wygląda bardzo interesująco i oryginalnie. Widać to doskonale na przykładzie białej baterii umywalkowej Tres.

Co do samego designu, to tutaj także nie ma na co narzekać, ponieważ producenci oferują szeroki wachlarz wzorniczy, gdzie znajdziemy zarówno baterie minimalistyczne czy nowoczesne, jak i niezwykle efektowne baterie retro z przepięknymi pokrętłami, również montowane podtynkowo. Tutaj także mamy do wyboru baterie złote, miedziane czy tradycyjne, czyli utrzymane w kolorze chromu.

Baterie umywalkowe podtynkowe i umywalki wolnostojące

Kiedy zdecydujemy się na baterię umywalkową podtynkową, to w kwestii ceramiki sanitarnej warto postawić na umywalki wolnostojące. Takie połączenie jest naprawdę stylowe, a szeroki wybór umywalek wolnostojących, które różnią się nie tylko wielkością czy kształtem, ale także kolorem, może dać naprawdę spektakularne efekty aranżacyjne. Świetnym przykładem takiego idealnego duetu może być czarna bateria umywalkowa Futuro i czarna umywalka lub umywalka utrzymana w kolorze ciemnozielonym.

Jak widać bateria umywalkowa podtynkowa to niezwykle ciekawa opcja, która niesie ze sobą wiele niespodzianek. Bogaty wybór baterii podtynkowych pozwala bez problemu na znalezienie w pełni pasującej do wystroju łazienki armatury, a w połączeniu z jej funkcjonalnością zyskujemy wyposażenie, które jest piękne, praktyczne i oryginalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.