Wielu małych przedsiębiorców szuka dobrego miejsca na prowadzenie handlu. Wynajem powierzchni w większym centrum jest niezwykle kosztowne, dlatego warto pomyśleć nad alternatywnym rozwiązaniem. Takim może być budowa kiosku z płyty wielowarstwowej. Co warto wiedzieć na temat takiej inwestycji? Czy jej koszt jest duży, czy można zaoszczędzić w stosunku do tradycyjnych metod budowy?

Kioski z płyty wielowarstwowej – poznaj technologię budowy

Płyty wielowarstwowe to nowoczesne rozwiązania budowlane, które zapewniają łatwość i szybkość budowy. Są to płyty wykonane z metalu, najczęściej stali pomiędzy, którymi znajduje się rdzeń. Ich budowa jest specyficzna, dlatego nazywa się je także płytami typu sandwich. Wszystko ze względu na ich przekrój. To świetny materiał o dobrych właściwościach izolacyjnych, z którego można wybudować naprawdę nowoczesne konstrukcje, a więc pawilony handlowe, ale też kioski. Trzeba przyznać, że właściwości termoizolacyjne tych płyt są naprawdę dobre, dlatego koszty ogrzewania nie będą wysokie. Niewątpliwie nawet po wielu latach nie tracą one swych właściwości.

Choć ten materiał jest stosunkowo nowy, to jednak liczne testy pokazują, że rzeczywiście sprawdza się nawet w wymagających czy trudnych warunkach. Warto jeszcze zwrócić uwagę na sam rdzeń, który jest połączony mechanicznie z zewnętrznymi okładzinami. Rdzeń płyty ma naprawdę duże znaczenie, gdyż to on jest izolatorem, dlatego należy zwrócić uwagę, z czego jest wykonany. Może być on z wełny mineralnej, styropianu czy pianki poliuretanowej. Trzeba przyznać, że najlepiej sprawdzają się rdzenie z pianki poliuretanowej oraz wełny mineralnej. Przede wszystkim dlatego, że dobrze utrzymują ciepło, ale też stanowią świetną izolację akustyczną.

Oznacza to, że nawet budując kiosk przy drodze, nie trzeba obawiać się, że będzie w nim bardzo głośno. Niewątpliwie kolejną zaletą tych płyt jest bezpieczeństwo stosowania. Co istotne, stanowią one dobrą ochronę przed ogniem, gdyż rdzeń wykonany z pianki poliuretanowej czy wełny nie jest podatny na działanie ognia. 

Wybór ma znaczenie – dlaczego warto budować kioski z płyty wielowarstwowej?

Tradycyjne metody budowlane, choć mają wiele zalet, to jednak nie są pozbawione wad. Jedną z największych wad jest to, że rzeczywiście czas budowy, nawet małego obiektu jest długi. Wynika to w dużej mierze z faktu, że po każdym etapie pracy trzeba czekać aż materiały się zwiążą. Na szczęście tego problemu nie ma gdy wybiera się płyty wielowarstwowe. Takie rozwiązanie poza ekonomią i szybkim czasem realizacji ma też zaletę w postaci estetyki. Obiekty z płyt wielowarstwowych prezentują się naprawdę dobrze i tworzą nowoczesną elewację. Nie ma tutaj konieczności nawet jej wykańczania, co jest kolejnym atutem tego rozwiązania. Taka technologia budowlana jest więc naprawdę dobra.

Czy płyty wielowarstwowe sprawdzą się do budowy domu?

Płyty wielowarstwowe kojarzą się raczej z budynkami użytku publicznego. Można z nich budować pawilony, a nawet wielkie magazyny. Wyobraźcie sobie, że na tym nie koniec. Z płyt wielowarstwowych można również budować domy. Co ciekawe, takie rozwiązanie jest coraz częściej wybierane nie tylko przez firmy deweloperskie, ale też przez prywatnych inwestorów, którym zależy na szybkim czasie realizacji inwestycji, ale też na nowoczesnych walorach estetycznych bo trzeba przyznać, że rzeczywiście płyty wielowarstwowe prezentują się niezwykle stylowo i wpisują się w modną, industrialną estetykę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.