Usługa wykończenia mieszkania pod klucz jest obecnie oferowana przez wielu deweloperów. Na czym dokładnie polega i kiedy warto się na nią zdecydować?

Zdecydowana większość osób decydujących się na zakup mieszkania od dewelopera wybiera tak zwany standard deweloperski. Jeśli chodzi o nowe inwestycje w dużych miastach, właśnie w takim standardzie są one sprzedawane w około 85-90 procentach. Druga opcja, czyli wykończenie pod klucz, jest oferowana przez większość deweloperów, niemniej jednak nie dla każdej inwestycji.

Wykończenie pod klucz – co to znaczy?

Standard określany jako pod klucz to kompleksowa usługa wykończeniowa mieszkań nowych, oferowanych przez deweloperów. Polega ona na przekazaniu czynności wykończeniowych w ręce ekipy współpracującej z deweloperem, dlatego klient kupujący nieruchomość nie musi już sam poszukiwać wykonawców. W ramach usługi wykończenia pod klucz wykonuje się rożne prace, w tym między innymi malowanie ścian, kładzenie podłóg, montaż drzwi wewnętrznych, wykończenie łazienki i kuchni. Deweloperzy na ogół oferują kilka pakietów wykończeniowych różniących się cenami, wobec tego klient może wtedy wybrać taki, który odpowiada mu najbardziej. Ceny zaczynają się od około 450 złotych za metr kwadratowy, a kończą na około 1200 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

Wykończenie pod klucz – kiedy warto?

Usługa wykończenia pod klucz jest najlepszym wyborem dla tych kupujących, którym zależy na szybkim przeprowadzeniu się na swoje. Dzięki niej można nawet o kilka miesięcy przyspieszyć termin zamieszkania w nowym lokum. Nie do przecenienia jest też komfort takiego rozwiązania – nie trzeba szukać samemu materiałów, zamawiać ich, szukać ekipy. Wykończone mieszkanie odbieramy w uzgodnionym terminie. Wykończenie pod klucz często wybierane również przez inwestorów, którzy kupują mieszkania na wynajem. Dzięki takiej usłudze można również przyspieszyć termin wynajęcia nieruchomości, a tym samym zacząć na niej zarabiać jeszcze prędzej i jeszcze więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.