Zmywarka to sprzęt AGD, który nie tylko pozwoli zaoszczędzić nam czas poświęcany codziennie na zmywanie naczyń, ale także po prostu pieniądze (jeśli chodzi na przykład o wysokość rachunków za wodę). Odpowiednio dobrana zmywarka to rozwiązanie ekologiczne i energooszczędne – a więc przyjazne dla środowiska i dla naszej kieszeni.

Jaką zmywarkę do 1000 zł kupić? – to jedno z częstszych pytań zadawanych przez osoby, które rozważają zakup tego przydatnego i pozwalającego odpocząć sprzętu AGD. I nie jest ono bezpodstawne, a to dlatego, że wbrew pozorom za taką sumę można kupić zmywarkę, która w pełni zaspokoi nasze oczekiwania. Poza tym taki zakup zwróci się nam dość szybko, gdyż zaoszczędzimy na rachunkach za wodę. „A co z rachunkami za prąd?” – mógłby zapytać ktoś bardziej sceptyczny. Otóż zmywarka do 1000 zł to opcja, która daje również możliwość wyboru sprzętu o wysokiej klasie energooszczędności. Dzięki temu rachunki nie przyprawią nas o zawrót głowy. Ranking zmywarek do 1000 zł ułatwi wybór także w tym względzie. Zanim jednak przejdziemy do rankingu zmywarek – w którym znajdują się sprzęty takich firm jak Candy, Sharp, Amica czy Indesit – warto bardziej zgłębić temat zmywarek. Poniżej najważniejsze jego aspekty.

Zmywarka do 1000 zł – co zyskujemy?

Równolegle z pytaniem: jaką zmywarkę do 1000 zł kupić może pojawić się również takie: co zyskujemy, decydując się na taki zakup? Otóż bardzo dużo i to na różnych płaszczyznach:

 • wolny czas,
 • oszczędność, jeśli chodzi o rachunki za wodę (zmywarka zużywa jej mniej podczas paru cyklów zmywania niż my podczas zmywania ręcznego),
 • ładną skórę dłoni i niezniszczone paznokcie (brak styczności z detergentami i twardą wodą),
 • zawsze domyte naczynia,
 • zmywanie w wysokiej temperaturze, co nie jest możliwe (i bezpieczne) przy zmywaniu ręcznym.

 

Widać więc, że nakład finansowy związany z zakupem zmywarki do naprawdę opłacalna inwestycja. Tym bardziej, że w rankingu zmywarek (w dalszej części tekstu) znajdują się trwałe  sprzęty renomowanych i znanych na rynku AGD sprzętów.

Na co zwrócić uwagę, kupując zmywarkę do 1000 zł?

Jak przed każdym zakupem – a zwłaszcza sprzętu AGD, który występuje w różnych wielkościach i posiada różne parametry – także kupując zmywarkę do 1000 zł, należy wziąć pod uwagę pewne aspekty. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zakup będzie udany, a zmywarka – dostosowana do naszych potrzeb. Do kluczowych parametrów w przypadku zmywarek należą:

 • energooszczędność (jest ona oznaczana literami i plusami) – najbardziej pożądana, ze względu na finansowe oszczędności i ochronę środowiska, będzie zmywarka oznaczona symbolem A+++ (choć ta o oznaczeniu A i mniejszej liczbie plusów to także trafiony zakup),
 • zużycie wody – jest ono ściśle powiązane z pojemnością zmywarki,
 • pojemność – ona z kolei zależy od tego, ilu domowników będzie z niej korzystać; najmniejsza pojemność zmywarki do 1000 zł to taka na 7 kompletów naczyń, dla większej liczby domowników polecana jest zmywarka na 10–15 kompletów naczyń,
 • rozmiar – na rynku dostępne są zmywarki o szerokości 45 cm lub 60 cm,
 • liczba programów do zmywania – w rankingu zmywarek do 1000 zł są takie, które mają od kilku do kilkunastu programów – oczywiście im więcej, tym więcej możliwości,
 • głośność – najlepiej zdecydować się na taką emitującą hałas w przedziale 40–50 dB,
 • dodatkowe opcje – zmywarka za mniej niż 1000 złotych to często także funkcja regulacji twardości wody, mycie strefowe, mycie naprzemienne etc.

W zabudowie czy wolnostojąca?

Zmywarki do 1000 zł to zarówno zmywarki wolnostojące, jak i takie do zabudowy. Właściwie różnią się one od siebie tylko wyglądem, a nie parametrami. Na pewno zmywarki do zabudowy lepiej wpasują pod względem stylu do naszej kuchni niż te wolnostojące, gdyż są jakby schowane w jednej z szafek. Z kolej takie rozwiązanie utrudnia diagnozę awarii, gdy taka się zdarzy. Przeważnie jest tak, że zmywarka do zabudowy jest wybierana do większych pomieszczeń, a wolnostojąca do mniejszych – w tym drugim przypadku nie ma konieczności poświęcania jednej z szafek pod zabudowę zmywarki. Zmywarki do zabudowy mogą mieć schowany lub odkryty panel sterujący – to pierwsze rozwiązanie jest może bardziej eleganckie i dyskretne, jednak to drugie… praktyczniejsze (wystarczy rzut oka, żeby ocenić, na jakim etapie jest zmywanie).

Zmywarka do 1000 zł – ranking

Ostatnim elementem odpowiedzi na pytanie: jaką zmywarkę do 1000zł kupić jest ranking z konkretnymi propozycjami.  Wśród nich każdy chętny na zamianę ręcznego zmywania na opcję bardziej wygodną, powinien znaleźć coś dla siebie:

 • Candy CDP 2L949W ,
 • Candy CDCP 6/E,
 • Sharp QW-GX12F492S-EU,
 • Amica DFM 404 WEN,
 • Indesit DSFO 3T224 C.

Wszystkie wymienione wyżej zmywarki to urządzenia, które pomimo tego, że należą do ekonomicznych pod względem cenowym, są wykonane naprawdę porządnie i mają swoim użytkownikom naprawdę wiele do zaoferowania. Na pewno jedną z kluczowych ich zalet jest szeroki wybór jeśli chodzi o pojemność oraz to, że wszystkie przedstawione zmywarki to energooszczędność. Co tylko potwierdza, że zakup  zmywarki to bardzo opłacalna inwestycja.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.