Dla wielu ład i skład w mieszkaniu to podstawa. Uporządkowana przestrzeń daje więcej możliwości i w znacznym stopniu ułatwia codzienne funkcjonowanie. Swoboda, możliwość skupienia, efektywny odpoczynek czy możliwość zebrania własnych myśli, to tylko niektóre z wielu możliwości, jakie daje nam wypielęgnowana przestrzeń.

Powracający bałagan

Największy problem jest w sytuacji, gdy teoretycznie sprzątamy, a do naszego mieszkania bardzo szybko powraca stan pierwotny. Nieład w mieszkaniu robi się jak za pstryknięciem palców, a my denerwujemy się i niepotrzebne irytujemy.

Dobrze zaplanuj swoją przestrzeń

Często zazdrościmy sąsiadom, znajomym czy przyjaciołom, że nawet podczas niezapowiedzianych wizyt, zastajemy u nich niesamowity szyk. Jednak porządek sam nigdy się nie zrobi i niejednokrotnie czysta, zadbana przestrzeń jest wynikiem ciężkiej pracy, a także odpowiednio zaplanowanej architektury wnętrza. W utrzymaniu czystości pomóc może przemyślane wydzielenie domowych stref oraz wybór prostych form aranżacji, dających możliwość łatwego dostępu.

Mniej półek – mniej sprzątania

Czystość naszego domu uzależniona jest od funkcjonalności oraz rodzaju mebli i dekoracji jakie posiadamy w naszym wyposażeniu. Każdy dodatkowy, zewnętrzny element wystroju, to nowa powierzchnia do sprzątania. Dlatego zamiast wieszania kolejnych półeczek, kupowania nowych mebli, sof czy stołów warto postawić na minimalizm i zainwestować w ułatwiające utrzymanie idealnego porządku organizery do szaf. Właściwie zaaranżowane wnętrze może zaoszczędzić wiele czasu, który zamiast na sprzątnie, spożytkować możemy w znacznie przyjemniejszy sposób.

Porządek w kuchni sprawą bardzo trudną

W kuchni spędzamy znaczną część czasu, wykonujemy w niej wiele prac, używamy sporo sprzętów, akcesoriów i naczyń. Bardzo trudno utrzymać czystość w kuchni. Jednak jest to możliwe, a ułatwić to może kilka niezawodnych elementów. Ważny jest odpowiedni dobór rodzaju i rozmiaru szafek, co sprawi, że wszelkie kuchenne czynności wykonywane będą z przyjemnością, a sprzątanie po nich będzie sprawne i szybkie. Odpowiednia suszarka do naczyń to kolejna rzecz, bez której nie uda się zapanować nad kuchennym ładem. Przestrzenna, składana, narożna, ze stali nierdzewnej, bambusowa czy z tworzywa sztucznego – niezależnie od gatunku, ułatwi osuszenie naczyń i sprawi, że po każdej kuchennej rewolucji wszystkie akcesoria znajdą się na swoim miejscu. Wartym zastosowania w kuchni jest także reling kuchenny. Dzięki niemu wykorzystamy maksymalnie przestrzeń w ścianie mebli unikając tym samym zagracenia kuchennego blatu.

Chcesz utrzymać porządek?

Jeśli zależy Ci na reprezentatywnym i czystym mieszkaniu pamiętaj o kilku istotnych wskazówkach:

  • zawsze odkładaj rzeczy na miejsce;

  • proste czynności porządkowe wykonuj od ręki;

  • stale pracuj nad niepożądanymi nawykami;

  • miej przygotowany plan sprzątania;

  • wyznacz konkretne dni sprzątania;

  • regularnie wyrzucaj niepotrzebne przedmioty;

  • podziel się obowiązkami ze swoimi domownikami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.