Czyste pranie, pachnące ubrania to podstawa komfortu oraz dobrego samopoczucia. Jednak w jaki sposób organizować pranie, aby zaoszczędzić czas oraz energię? Jakie środki do prania są skuteczne? Kapsułki czy żele do prania? Istnieją sprawdzone sposoby, aby cieszyć się zadowalającym efektem upranych rzeczy.

Pranie – przyjemny obowiązek?

Pranie może stać się miłą czynnością dającą dużo satysfakcji. Od jej wykonywania nie można uciec, dlatego znalezienie odpowiedniego produktu do prania może wpłynąć na jakość jego wykonywania. Bardzo popularne w ostatnich latach są kapsułki i żele do prania, są one niezwykle wygodne w użyciu, a także zapewniają fantastyczne efekty czystego i pachnącego prania.

Kapsułki do prania zawierają swoim składzie odpowiednio odmierzone różne detergenty. Jeżeli wybierane są kapsułki typu dwa w jednym, to zwykle w składzie takiego produktu znajduje się płyn do prania oraz płyn do płukania. Z kolei kapsułki trzy w jednym zawierają dodatkowo odplamiacz, dlatego wystarczy włożyć tylko jedną kapsułkę do bębna pralki, by cieszyć się nieskazitelnie czystym praniem.

Skuteczny odplamiacz do ubrań

Jeżeli ubrania posiadają duże i zaschnięte plamy warto użyć środków wspomagających pranie takich jak odplamiacze i wybielacze. Bardzo wygodne w użyciu są odplamiacze w sprayu, które należy rozpylić na plamy i cieszyć się nieskazitelnie czystym praniem. Na przykład odplamiacze tlenowe  w sprayu Ludwik występujące w wariancie dedykowanym do tkanin kolorowych oraz białych, które wystarczy rozpylić na plamę niezależnie od tego, czy powstała w wyniku tłuszczu, herbaty, kawy czy po soku.

Po rozpyleniu automatycznie powstaje aktywna piana, która doskonale przylega do plamy i absorbuje brud. Następnie należy ubranie wrzucić do pralki i uruchomić cykl  prania z dodatkiem odpowiednich detergentów.

Płyn i żel do prania – wygoda użytkowania

Płyny i żele do prania to kolejna grupa detergentów wpływająca na czystość ubrań. Wybierając płyny do prania można swobodnie dozować dawkę w zależności od wielkości wsadu do pralki oraz rodzaju zabrudzeń. Każdy z dostępnych środków do prania występuje w różnej wersji zapachowej oraz o odmiennym litrażu, dzięki czemu użytkownicy mogą dopasować produkt do swojego zapotrzebowania oraz upodobań.

Żele do prania posiadają bardzo skondensowany skład, dzięki czemu wystarczy użyć niewielkiej dawki produktu, by skutecznie usunąć zabrudzenia oraz odświeżyć pranie. Jest to dobry pomysł, aby zadbać także o względy ekonomiczne, czas i energię, ponieważ produkt szybciej zaczyna działać, dlatego można ustawić krótszy cykl prania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.