Artykuł sponsorowany.

Czym jest moneyback? Na czym polega zwrot za zakupy? Odpowiedzi na te, a także inne pytania znajdziesz w naszym poradniku.

Moneyback, czyli zwrot za zakupy

Nie ulega wątpliwości, że każdy z nas uwielbia różnego rodzaju promocje, w ramach których można coś zyskać. Czasem jest to okresowa obniżka na towary, które chcesz kupić, innym razem to stałe udogodnienie, dzięki któremu codzienne zakupy stają się bardziej opłacalne. Przykładem takiego benefitu jest tzw. moneyback, czyli po prostu zwrot za zakupy. Zwrot ten wypłacany jest klientowi za transakcje bezgotówkowe wykonane kartą płatniczą i oferowany jest przez wiele instytucji bankowych w Polsce. Zasadniczym celem wprowadzania usługi moneyback jest nie tylko zachęcenie do korzystania z usług danego banku, ale też ogólna popularyzacja użytkowania kart płatniczych lub innych instrumentów płatniczych.

Do korzystania z programów typu moneyback konieczne jest posiadanie karty płatniczej pozwalającej na otrzymywanie zwrotu części wydatków. Często też konieczne jest spełnienie dodatkowych warunków, jak np. wyrażenie zgód marketingowych lub comiesięcznego wykonywania operacji na określoną sumę. Zwrot za zakupy może być też obwarowany różnymi wytycznymi, np. dotyczyć zakupów dokonanych w określonych sklepach lub podlegać limitom – w praktyce oznacza to, że w danym okresie rozliczeniowych Twój zwrot za zakupy nie może przekroczyć danej kwoty.

Moneyback i cashback – czy to to samo?

W mowie potocznej przyjęło się, że zarówno cashback, jak i moneyback odnoszą się do tych samych zjawisk – warto jednak wiedzieć, że tak naprawdę to dwa zupełnie inne narzędzia. Cashback to usługa, która pozwala wypłacić dodatkowe środki podczas robienia zakupów. W tym przypadku zatem nie otrzymasz żadnego zwrotu gotówki, a pozyskane środki pochodzą bezpośrednio z konta przypisanego do karty. Moneyback to natomiast klasyczny zwrot za zakupy, który jest swoistym „prezentem od banku”. Jak jednak wspomnieliśmy, oba pojęcia często stosowane są zamiennie.

Zwrot za zakupy moneyback – na co zwrócić uwagę?

Moneyback sam w sobie jest oczywiście bardzo korzystny dla użytkownika. Zanim jednak zdecydujesz się na związanie z określoną instytucją, weź pod uwagę kilka istotnych detali, takich jak:

  • opłaty za prowadzenie konta – z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę, z jakich funkcji bankowości korzystasz najczęściej i jak prezentują się Twoje wydatki. Dlatego też przed podpisaniem umowy możesz oszacować, czy w Twoim przypadku moneyback będzie faktycznie opłacalny,
  • warunki promocji – zależnie od wybranej instytucji bankowej warunki promocji mogą być diametralnie różne. Dlatego też przyjrzyj się dokładnie umowie i ewentualnym bonusom oraz czego konkretnie dotyczy zwrot za zakupy,
  • maksymalna kwota zwrotu – zazwyczaj zwrot za zakupy mieści się w granicach od 1% do 5% w ciągu miesiąca. Niezbędne informacje znajdziesz w regulaminie promocji.

Zwrot za zakupy może być ogromnym udogodnieniem i realną korzyścią dla użytkownika kart płatniczej. Ważne jednak, aby zapoznać się z warunkami tej promocji i sprawdzić, czy takie rozwiązaniem faktycznie będzie benefitem.

Źródła:

https://www.aasapolska.pl/blog/jak-oszczedzac-8/co-to-jest-moneyback

https://www.bankier.pl/smart/moneyback-na-czym-polega-uzyskaj-zwrot-za-zakupy

https://www.aplikuj.pl/porady-dla-pracownikow/2427/jak-dziala-cashback-i-moneyback-oraz-ile-mozna-zyskac-zwrotu-srodkow-za-zakupy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.