Rynek nieruchomości w Gdańsku stale rozwija się dynamicznie – powstają nowe inwestycje, w tym również luksusowe apartamenty położone w prestiżowych lokalizacjach. Czy jednak inwestowanie w takie nieruchomości nadal się opłaca?

Artykuł partnera

W dobie niskooprocentowanych lokat oraz niestabilnych giełd inwestowanie w nieruchomości stało się znów bardzo popularne. Polacy wręcz rzucili się do kupowania mieszkań na wynajem. Wśród nich znajdują się również luksusowe apartamenty, które najczęściej przeznaczone są do wynajmu turystycznego, czyli krótkoterminowego.

W Gdańsku opłaca się inwestować w nieruchomości

Gdańsk jest jednym z rynków, na którym nawet te bardzo drogie nieruchomości sprzedają się jak świeże bułeczki. Inwestorzy doceniają ten rynek, ponieważ Gdańsk jest nie tylko popularnym centrum turystycznym, ale również biznesowym, edukacyjnym, kulturalnym. W związku z tym każdego roku odwiedza go wiele osób nie tylko z Polski, ale również z wielu innych krajów świata. Wśród oferowanych przez deweloperów nieruchomości znajdziemy więc także luksusowe apartamenty na sprzedaż w Gdańsku – najczęściej położone w centrum albo na nabrzeżu z pięknym widokiem na Bałtyk. To właśnie takie nieruchomości najczęściej wybierane są jako podstawa do stworzenia apart-hoteli, czyli apartamentów na wynajem dla turystów, biznesmenów przyjeżdżających do Gdańska.

Jak zarobić na wynajmie mieszkań najwięcej?

Aby zarobić na mieszkaniu na wynajem jak najwięcej, warto jednak pamiętać o tym, że kluczowa jest dobra lokalizacja – centrum albo dzielnice z dobrą komunikacją z sercem miasta. Ponadto duże znaczenie ma metraż – lepiej zdecydować się na mniejsze mieszkanie, które jest łatwiejsze w wynajmie oraz w ewentualnej odsprzedaży. Chociaż ceny nieruchomości mieszkalnych w Trójmieście nie są obecnie niskie, to jednak warto wskazać, że to nadal atrakcyjny rynek dla inwestorów. W ostatnich miesiącach cena za jeden metr kwadratowy lokalu mieszkalnego w Gdańsku utrzymywała się na dość stabilnym poziomie co nadal napędza rynek, więc nieruchomości rezerwowane są obecnie bardzo szybko przez inwestorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.