Szafa narożna większości osób kojarzy się z meblem stojącym w rogu pomieszczenia lub na styku dwóch ścian. W dzisiejszym artykule odpowiadamy, czy to na pewno jedyne możliwości na postawienie jej w pokoju.

Szafa narożna ma kształt litery L. Tworzą ją dwa, prostopadle usytuowane względem siebie moduły. Świetnie sprawdza się zwłaszcza w sypialniach i na przedpokojach, gdzie spełnia rolę garderoby. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by ulokować ją w salonie, biurze, pokoju dziecięcym, a nawet w kuchni.

Szafa narożna – gotowa czy na wymiar?

Gotowe szafy narożne, które dostępne są w popularnych sklepach meblarskich, faktycznie projektowane są w taki sposób, że mogą być postawione wyłącznie w rogu pomieszczenia. Decydując się na taki mebel, jesteśmy z góry „skazani” na wymiary zaproponowane przez producenta. Nie ma wówczas mowy na przykład o tym, by szafa idealnie dochodziła do sufitu, dając kolejną przestrzeń do przechowywania i niwelując problem osadzającego się kurzu. Wybierając mebel ze sklepu, musisz liczyć się również z mocno ograniczonym wzornikiem, stałym układem elementów wewnętrznych, takich, jak półki, szuflady czy drążki oraz z góry narzuconym systemem otwierania i zamykania drzwi. 

Alternatywnym rozwiązaniem jest podjęcie decyzji o zakupie szafy narożnej robionej na wymiar. Zdecydowanym liderem w tej dziedzinie jest firma Komandor (https://www.komandor.pl), która od prawie 30 lat tworzy meble na indywidualne zamówienia. Nowoczesna szafa narożna, która wykonana zostanie pod indywidualny projekt, będzie idealnie dostosowana do krzywizn pomieszczenia – ścian, sufitów, podłóg. Ponadto, może mieć dokładnie takie gabaryty, jakich potrzebujesz, a jej moduły mogą różnić się nie tylko układem elementów wewnętrznych czy frontami, ale też długością, głębokością, a nawet rodzajem drzwi. Narożna zabudowa robiona pod wymiar również stanie w rogu pomieszczenia, jednak pozwoli o wiele efektywniej zarządzać dostępną przestrzenią.

Szafa narożna – wewnętrzna czy zewnętrzna?

Decydując się na szafę narożną zaprojektowaną i stworzoną przez firmę Komandor, masz jeszcze jedną możliwość, której nie dają Ci inni producenci, a zwłaszcza sklepy z gotowymi meblami. Możesz zdecydować o tym, czy Twoja szafa ma być szafą wewnętrzną, czy zewnętrzną. To innowacyjne rozwiązanie pozwala maksymalnie wykorzystać każdy centymetr pomieszczenia, jest niezwykle estetyczne oraz praktyczne. W wewnętrznym systemie drzwi przesuwnych Lazuryt, fronty szafy narożnej ułożone są równolegle do ścian pomieszczenia, w który stoi. Z kolei w zewnętrznym systemie drzwi przesuwnych Lazuryt, fronty szafy narożnej ułożone są do ścian pokoju w sposób prostopadły. Dzięki temu, że fronty bezpośrednio do siebie dochodzą, zyskujesz maksymalny dostęp do narożnika szafy, w której nie ma żadnych dodatkowych elementów (takich, jak chociażby ścianki wewnętrzne), utrudniających pełne zabudowanie wnętrza znajdującego się w rogu mebla.

Jeśli marzy Ci się szafa ubraniowa narożna, spełniająca rolę domowej biblioteczki, na której nie osiada kurz albo podręcznej, kuchennej spiżarki, zacznij od przemyślenia, w którym dokładnie pomieszczeniu powinna stanąć i co dokładnie będziesz chciał w niej przechowywać. To pozwoli Ci oszacować wymiary oraz elementy składowe mebla. Jeśli zdecydujesz się postawić na szafę narożną robioną na zamówienie, maksymalnie wykorzystasz każdy centymetr przestrzeni i staniesz się posiadaczem funkcjonalnej zabudowy, która idealnie wpisze się w Twoje potrzeby i gust.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.