Artykuł sponsorowany.

Zdolność kredytowa to jeden z najważniejszych czynników przy akceptacji wniosków o pożyczkę w banku. Jeśli spóźniliśmy się ze spłatą rat wcześniejszego zobowiązania, to bardzo prawdopodobne, że będziemy widnieć w rejestrze dłużników. Co w rezultacie przekreśla naszą szanse na uzyskanie dodatkowego finansowanie w bankach. A czy istnieje inna alternatywa jeśli chcemy pożyczkę bez zdolności?

Wsparcie w instytucjach pozabankowych

Brak zdolności kredytowej nie zamyka nam drogi na uzyskanie pieniędzy w instytucjach pozabankowych. Firmy udzielające chwilówek czy pożyczek na raty, w porównaniu do banków, pożyczają osobom bez zdolności. W Polsce istnieje wiele firm, dla których Twoja zdolność kredytowa nie będzie miała znaczenia.

Firmy pozabankowe biorą na siebie ryzykownych klientów, co znacznie wyróżnia ich od wcześniej wspomnianych banków. Parabanki cieszą się dużym zainteresowaniem tych osób, które dostały negatywną odpowiedź w instytucjach bankowych.

Jak polepszyć swoją zdolność?

Oczywiście jest prawdą, że im lepsza zdolność tym większa szansa na uzyskanie pożyczki. Nawet jeśli nie mamy zdolności to nie tracimy szansy na dodatkowe finansowanie, ale lista firm, u których możemy próbować złożyć wniosek maleje. Warto więc polepszyć swoją zdolność, dzięki czemu szybciej i łatwiej możemy dostać pieniądze. Jak to zrobić? Oto kilka przykładów na polepszenie swojej zdolności kredytowej:

  • Zatrudnienie – jeśli pracujemy to otrzymujemy stałe wynagrodzenie, co w oczach firmy pożyczkowej jest mile widziane. Najbardziej ceniona jest umowa o pracę, ponieważ dzięki niej mamy największa stabilizację finansową.
  • Zobowiązania finansowe (kredyty, pożyczki) – starając się o dodatkowy zastrzyk gotówki, najlepiej jakbyśmy mięli spłacone już wszystkie wcześniejsze zobowiązania. Każda aktywna rata obniża naszą zdolność.
  • Raport z BIK – w najlepszej sytuacji są osoby, które mają pozytywny wpis w BIK.

Zadłużenie w bazach – czy jest dla mnie szansa?

Osoby zadłużone w bazach takich jak BIK, KRD czy ERIF często potrzebują wsparcia w postaci chwilówki. Pożyczka dla zadłużonych jest rozwiązaniem dla tych, którzy przez swoja nieuwagę zapomnieli o płaceniu rat. Ich dane widoczne są w rejestrze dłużników, co z a tym idzie szanse na uzyskanie finansowania maleją – ale nie do zera.

Możemy też uzyskać pożyczkę dla osób zadłużonych jednak wymaga to czasu ponieważ nie każda firma pozabankowa jest skłonna dać ludziom (w takiej sytuacji) pieniądze.

Pożyczka a rozsądek

Każde pożyczanie pieniędzy wiąże się z ryzykiem. Przypadki losowe takie jak: utrata pracy, choroba, wypadek, mogą spowodować, że nie będziemy zdolni do spłaty pożyczki czy kredytu. Warto o tym pamiętać przy wyborze kwoty i okresu spłaty zobowiązania. Zbyt krótki okres może negatywnie wpłynąć na naszą sytuację finansową, co w rezultacie może prowadzić do spirali zadłużenia. Wpaść w nią jest bardzo łatwo, jednak wyjść już ciężko.

Pożyczamy z rozsądkiem. Jeśli potrzebujemy pieniędzy na dziś, to nie idźmy za emocjami i presją czasu tylko dobrze się zastanówmy nad wyborem. Każda firma oferuje różne produkty, więc mamy z czego wybierać. Na samym końcu procesu pożyczkowego jest umowa. Musimy ją przeczytać ze zrozumieniem i jeśli są jakieś niejasności to powinniśmy od razu zgłosić się do pożyczkodawcy w celu wytłumaczenia danego punktu. Rozsądek w na tym etapie jest najważniejszy. Pożyczaj mądrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.