Balustrady szklane są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych rozwiązań służących wykończeniu balkonu. Użytkownicy doceniają bowiem dawany przez nie efekt elegancji i harmonii oraz fakt, że łatwo jest osiągnąć spójność stylistyczną, montując je zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Podpowiadamy, co warto wiedzieć, jeśli jesteś na etapie wybierania najlepszego sposobu wykończenia swojego domu.

Przede wszystkim warto podkreślić, że nowoczesne balustrady szklane pojawiają się zarówno w domach prywatnych, jak i budynkach o przeznaczeniu komercyjnym. Coraz częściej stają się zabezpieczeniem przestrzeni w galeriach handlowych czy skuteczną ochroną okien francuskich w dużych biurowcach. Ze względu na dużą wytrzymałość i wysoki stopień przepuszczalności światła sięgają po nie także prywatni inwestorzy. Co jeszcze sprawia, że ich popularność rośnie?

Balustrady szklane – co warto wiedzieć?

Dobrze dobrane balustrady szklane są naprawdę wytrzymałe, dzięki czemu mogą być wykorzystywane przez długie lata. Sprawdzają się także na balkonach, gdzie istnieje spore ryzyko codziennych uszkodzeń mechanicznych. Nowoczesne modele są przygotowane z wysokiej jakości szkła hartowanego i dodatkowo zabezpieczone laminatem, czyli folią, która została wtopiona między warstwy szkła. Całość bardzo często łączą elementy do balustrad ze stali nierdzewnej, które dodatkowo pozostają odporne na czynniki atmosferyczne.

Warto podkreślić, że kluczem do zadowolenia z jakości oferowanej przez wybrane elementy do balustrad jest skorzystanie z oferty doświadczonego sprzedawcy. Z tego względu polecamy firmę AVIS, która od wielu lat zajmuje się produkcją, dystrybucją i montażem różnych rodzajów zabezpieczeń wewnętrznych i zewnętrznych. Pracują na terenie całego kraju, co pozwoliło im dokładnie zapoznać się z potrzebami i preferencjami tutejszego klienta.

Ogromną zaletą, którą doceniają użytkownicy, jest łatwość utrzymania balustrady szklanej w czystości. Okazuje się, że oprócz impregnatu zapewniającego zwiększoną odporność na czynniki atmosferyczne, do mycia nie potrzebujesz żadnego specjalistycznego środka. Wystarczy ściereczka i standardowy płyn do szyb, by pozbyć się smug i odbitych palców. W przypadku balkonów zewnętrznych dobrze jest dodatkowo zainwestować w teleskopową myjkę. Balustrady szklane są więc trwałe i elegancko się prezentują.

Szklana balustrada

Dla wielu osób nie bez znaczenia jest także to, że nowoczesne balustrady szklane mogą być wykorzystywane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu. W ten sposób możliwe jest osiągnięcie bardzo pożądanej spójności aranżacyjnej, dzięki której dobrze czujemy się w naszych domach.

Mówiąc o estetyce wykonania, należy także wspomnieć, że elementy do balustrad szklanych doskonale współgrają z większością innych materiałów najczęściej wykorzystywanych w domach. Doskonale prezentują się w towarzystwie cegły, drewna, betonu czy tworzyw sztucznych. To zaś sprawia, że można dopasować je do niemal każdego domu – zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Okazuje się, że nowoczesne balustrady szklane mogą wybrać niemal wszyscy użytkownicy, niezależnie od planowanej stylistyki wykończenia.

Warto wiedzieć, że nowoczesne balustrady szklane nie muszą być transparentne. Producenci oferują możliwość ich barwienia lub nanoszenia na nie wzorów (np. logotypu czy delikatnego zdobienia), co sprawdza się szczególnie w przypadku zamówień do biur i lokali usługowych. W takich miejscach nadanie indywidualnego charakteru ma ogromne znaczenie, by klienci czy kontrahenci bez trudu zapamiętali naszą firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.