W toaletach publicznych, ale również w łazienkach w mieszkaniach konieczny jest dobór funkcjonalnych i jednocześnie zapewniających estetykę elementów. Ponadto powinny być one do siebie dopasowane pod względem aranżacyjnym. Dziś zajmiemy się suszarkami kieszeniowymi i przytoczymy 5 najważniejszych powodów, dlaczego ich zakup nie będzie nietrafioną inwestycją.

Po pierwsze: Ochrona przed rozprzestrzenianiem bakterii

Modele bezdotykowe suszarek do rąk, czyli kieszeniowe, zapewniają ochronę przed rozprzestrzenianiem bakterii. Wielokrotnie zdarza się, że osoby korzystające z toalety myją ręce zbyt krótko. W związku z tym korzystając ze standardowej suszarki, gdzie uruchomienie wymaga naciśnięcia przycisku przenoszą na nią bakterie. Zatem niewątpliwie systemy bezdotykowe ograniczają rozwój bakterii na powierzchni urządzeń sanitarnych. Ich budowa pozwala na bezproblemowe wsunięcie rąk do środka bez dotykania obudowy.

Pod drugie: Pochłanianie bakterii dzięki filtrom

Kolejnym argumentem, dlaczego warto wybierać bezdotykowe suszarki do rąk, jest obecność w nich filtrów pochłaniających bakterie. Filtry HEPA w najlepszych modelach potrafią neutralizować 99,9% bakterii, wirusów i grzybów. Dzięki temu korzystanie z suszarki jest zawsze bezpieczne, podobnie jak otoczenie, w którym urządzenie się znajduje. Zatem nie przenosi się groźnych bakterii poza łazienkę, a klamka łazienkowa, która zwykle jest najbardziej zanieczyszczona nie jest w takiej sytuacji siedliskiem bakterii. Ręce mogą być dokładnie zdezynfekowane, dlatego takie rozwiązanie jest doskonałe do zakładów pracy, szczególnie w branży medycznej, produkcji żywności czy kosmetycznej. Oczywiście konieczna jest kontrola filtrów i ich regularna wymiana, według zaleceń producenta. Najczęściej jednak filtry wymienia się raz na pół roku. Wszystko zależy od intensywności eksploatacji suszarki kieszeniowej do rąk.

Po trzecie: Łatwość utrzymania w czystości

Trzeba zauważyć, że suszarka kieszeniowa do rąk posiada ergonomiczną budowę, dzięki której łatwo utrzymać ją w czystości. Ponieważ raczej nie jest dotykana przez użytkowników brudzi się znacznie mniej, wszak również wyposażona jest w filtry, które wyłapują także kurz. Zatem jest to estetyczne i dobre rozwiązanie tam, gdzie w toalecie należy zachować najwyższe standardy higieniczne, np. ze względu na to, że korzystają z niej astmatycy, bądź osoby z obniżoną odpornością. W przypadku toalet publicznych zawsze taka ewentualność istnieje, dlatego tym bardziej warto wyposażać je w suszarki kieszeniowe.

Po czwarte: Szybkość suszenia w jednym cyklu

Duża moc suszarek kieszeniowych do rąk sprawia, że suszą one ręce bardzo szybko, nawet poniżej 10 sekund. Niektóre z nich posiadają dwa tryby pracy, standardowy i eko. W drugim przypadku pobierają mniej energii, w związku z czym suszenie trwa nieco dłużej. Niemniej jednak budowa dyszy sprawia, że powietrze jest skondensowane i nie ucieka na boki. Koncentruje się zatem w miejscu, gdzie wkłada się ręce i suszenie może być efektywne. W przypadku standardowych modeli, które także posiadają tryby pracy, często zdarza się że cykle suszenia są zbyt krótkie. To powoduje konieczność ponownego uruchomienia suszarki przyciskiem, co zmniejsza komfort użytkowania, a także estetykę urządzenia. W suszarce kieszeniowej uruchamianie odbywa się po zbliżeniu rąk do czujnika, zatem taka niedogodność nie istnieje.

Po piąte: Doskonałe skomponowanie z innymi bezdotykowymi elementami w łazience

Powodem, dla którego warto wybierać suszarki kieszeniowe jest również design. Można je doskonale skomponować z innymi elementami bezdotykowymi, tworząc bezpieczną, sterylną aranżację łazienki. Zatem suszarka do rąk doskonale skomponuje się z armaturą i ceramiką podtynkową, a także automatycznymi dozownikami do mydła.

Obecność zarówno plastikowych, jak i metalowych modeli wśród suszarek kieszeniowych daje również możliwość dopasowania odpowiedniego modelu pod względem ceny. Czynnik ekonomiczny nie raz gra dużą rolę. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że najwyższa jakość i ochrona przed bakteriami warte są wydania nieco większych środków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.